Potrzebujesz porady lekarskiej?
Zadaj pytanie w poniższym formularzu.

Podaj imię (nick):
Wpisz treść swojego pytania

Poltyka prywatności

O mnie

Warszawa jest miastem mojego szczęśliwego dzieciństwa oraz pracowitej młodości.

Od ponad 30 lat jestem praktykującym lekarzem rodzinnym kilku pokoleń mieszkańców stolicy. Ukończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie a  także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania w Ochronie Zdrowia.

Moją działalność polityczną rozpoczęłam w 2002 roku, kiedy to z ramienia Platformy Obywatelskiej zostałam radną dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

W 2007 r. – dzięki Państwa głosom – zostałam posłem na Sejm RP VI kadencji z okręgu warszawskiego. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. ponownie obdarzyliście mnie Państwo swoim zaufaniem.

Jestem członkiem Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Działalność:

Sejm 2007-2014

Członek Komisji Zdrowia i Komisji Obrony Narodowej

Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego

Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii

Delegacja Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Współpraca z parlamentarzystami z Rumunii, Czarnogóry i Serbii

Niemal 100-procentowa frekwencja w głosowaniach na posiedzeniach Sejmu

Ekspert w sprawie zarządzania służbą zdrowia:

Członek Zespołu ds. Zdrowia przy Prezydencie RP Bronisławie Komorowskim w trakcie Prezydencji Polski w Unii Europejskiej

Członek Honorowego Komitetu Budowy Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod przewodnictwem Pierwszej Damy Anny Komorowskiej

Udział w kampaniach społecznych, akcjach charytatywnych oraz inicjatywach profilaktycznych

Odznaczenie honorowe Ministra Zdrowia za „Zasługi dla ochrony zdrowia”

 

Aktualności

04-10-2019

Naszym kandydatem na premiera jest Małgorzata Kidawa-Błońska

04-10-2019

04-10-2019

Zachęcam do głosowania na mnie w wyborach 13 Października

04-10-2019

Najważniejszy skrót informacji o tym co zrobiłam

Najważniejszy skrót informacji o tym co zrobiłam, oraz o moich planach na przyszłość. Zapraszam do lektury

04-10-2019

Kampania wyborcza

Jako lekarz postanowiłam przygotować materiały, które nie tylko zachęcą Państwa do głosowania na mnie, ale również będą miały wartość merytoryczną. #ZdrowieJestNajważniejsze

04-10-2019

Lista numer 5! Najlepszy wybór dla Polski

Już 13 października zagłosuj na listę Koalicji Obywatelskiej

26-11-2015

Nie dyskryminuj raka płuca, on nie dyskryminuje Ciebie

Anna prowadziła zdrowy tryb życia I wspinała się po szczeblach kariery. Diagnoza raka płuca była dla niej zaskoczeniem. A jeśli to byłabyś na jej miejscu?

Nie dyskryminuj raka płuca, on nie dyskryminuje Ciebie
www.pkopo.pl, www.rakpluca.org.pl, www.rakpluca.szczecin.pl

26-11-2015

Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia Pacjentów

 

Od 1 grudnia br. Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia Pacjentów.
Centrum zawarło umowę z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju „Leczenie szpitalne - Chemioterapia” w zakresie: chemioterapia w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym.
Oznacza to, że chorzy z Radomia i okolic mogą leczyć się w wymienionym zakresie nieodpłatnie, w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na wizyty w Radomskim Centrum Onkologii można uzyskać w Rejestracji RCO, pod nr telefonu: (48) 377 90 20 lub osobiście w siedzibie Centrum przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.

http://onkologiaradom.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=AUp9Fx00cOg#action=share

26-11-2015

#LubieObie

12-11-2015

Podziękowanie - Warszawski Uniwersytet Medyczny

Takie pismo uzmysławia mi, że moja praca miała ogromne znaczenie dla innych. Serdecznie dziękuję i wiem, że dalej będę aktywnie wspierać działania na rzecz onkologii w Polsce.

02-11-2015

Movember

Movember czas zacząć. Listopad to miesiąc, w którym będziemy dużo mówić o profilaktyce męskich nowotworów. Zapraszamy do zapuszczania wąsów i włączenia się do akcji. Pokażmy nową twarz męskiej profilaktyki nowotworów.
‪#‎movember2015‬ ‪#‎wąsopad‬ ‪#‎movenberFWZ‬

02-11-2015

Zmiany w pakiecie onkologicznym z korzyścią dla pacjentów

W niedzielę (1 listopada) weszły w życie zmiany w pakiecie onkologicznym zapowiadane przez resort zdrowia. Są one efektem pierwszej oceny funkcjonowania pakietu, jakiej dokonano w połowie kwietnia. Pakiet był niewątpliwie od samego początku do poprawienia, ale zmiany w pakiecie onkologicznym idą w dobrym kierunku.

 

 

02-11-2015

Wybory 2015

Szanowni Państwo, moja praca w Sejmie dobiega końca. Chciałabym serdecznie podziękować za wspólne 8 lat. Był to dla mnie czas wytężonej pracy ale również wielu miłych chwil.
Serdecznie gratuluje wszystkim, którzy otrzymali mandat!

23-10-2015

VII kadencja Sejmu – podsumowanie w liczbach

W VII kadencji odbyły się 102. posiedzenia Sejmu, trwające łącznie 287 dni. Najwięcej posiedzeń (27) miało miejsce w 2013 r. Najdłużej w jednym dniu - do godziny 2:49 - Sejm obradował 14 stycznia 2015 r. podczas 84. posiedzenia. W sumie podczas wszystkich posiedzeń posłowie wzięli udział w 6298 głosowaniach. Przez ostatnie cztery lata Prezydium Sejmu zebrało się 265, a Konwent Seniorów 368 razy.

fot. Kancelaria Sejmu

21-10-2015

Walka z rakiem piersi

Serdecznie dziękuję! :)

21-10-2015

Mam prawo wiedzieć

Zapraszam do zapoznania się z wypełnionym przeze mnie kwestionariuszem dotyczącym moich poglądów politycznych, społecznych i gospodarczych.

 

http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/2207_alicja_dabrowska/poglady

19-10-2015

PTSR - Podziękowanie

Koncert jak zawsze znakomity, ciesze się, że mogłam chociaż w taki sposób wesprzeć jego organizację.

 

19-10-2015

Dzień lekarza :)

Polityka to tylko część mojej pracy, od wielu lat pracuje jako lekarz internista i z żadnego powodu nie mogłabym z tego zrezygnować.

19-10-2015

Szczęśliwa 8

Mój wnuczek już wybrał swój ulubiony numer :)

 

17-10-2015

17 października Dniem Walki z Rakiem Piersi w Polsce

Polskie kobiety po leczeniu raka piersi zrzeszone w Federacji Stowarzyszeń Amazonki (których na terenie Polski istnieje ponad 200) w zasadzie od samego początku swoich działań, tj. od przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku, były orędowniczkami uświadamiania społeczeństwa o ważności wczesnego wykrywania raka piersi.

17-10-2015

Dzień Papieski w Sejmie

16 października w Sali Kolumnowej w Sejmie odbyło się uroczyste spotkanie poświęcone nauce społecznej św. Jana Pawła II. Uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach współczesnego świata dotyczących wykluczenia społecznego osób chorych, niepełnosprawnych i opieki nad ludźmi z marginesu.

16-10-2015

Pakiet Onkologiczny

Polecam artykuł do przeczytania dotyczący zmian pakietu onkologicznego.
"Poseł Alicja Dąbrowska (PO), wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia oraz Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii, pozytywnie ocenia zmiany pakietu onkologicznego, które zostaną wdrożone 1 listopada br. W ocenie posłanki, opieka nad pacjentami onkologicznymi „powinna zmierzać do ograniczenia obowiązków administracyjnych dla lekarzy oraz motywowania ośrodków ochrony zdrowia do szybkiego zakończenia procesu diagnostycznego”

http://www.politykazdrowotna.com/726,dabrowska-o-pakiecie-o

16-10-2015

"Pokonać raka"

Celem realizowanej przez Medical Media Solutions kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat roli profilaktyki oraz właściwego leczenia w walce z nowotworami.Polska Unia Onkologii jest partnerem merytorycznym kampanii.

09-10-2015

Ostatnie posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds Onkologii.

Odbyło się ostatnie posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds Onkologii dedykowane pacjentom. Podsumowujemy dotychczasową działalność i omawiamy plany na przyszłość. Bardzo dziękuję za współpracę Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych oraz Panu Szymonowi Chrostowskiemu za zaangażowanie.

09-10-2015

Liderzy Zdrowia

Otrzymałam Nagrodę KRAJOWEGO LIDERA ZDROWIA W KATEGORII ONKOLOGIA. Nagrodę wręczył Jan Salamonik ze Stowarzyszenia PBS.

08-10-2015

Sprawozdanie z realizacji Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych w roku 2014

W imieniu Komisji Zdrowia mam zaszczyt przedstawić stanowisko dotyczące "Sprawozdania z realizacji Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych w roku 2014" oraz przyjętego przez Radę Ministrów harmonogram zadań wykonywanych w ramach programu wieloletniego "Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych" w roku 2014 i w roku 2015 – druki 3482 i 3731.

05-10-2015

Klockolandia - III Białołęcki Festiwal Klockologiczny

Klockolandia - III Białołęcki Festiwal Klockologiczny czyli wielkie budowanie z drewnianych klocków, dwudniowa zabawa rodzinna integrujaca. Wspaniały pomysł na miedzypokoleniowe weekendowe spędzenie czasu zorganizowane przez Białołęcki Ośrodek Kultury w Pięknym nowopowstalym kompleksie szkolnym przy ul. Głębockiej 66
http://www.bok.waw.pl/

05-10-2015

Październik miesiącem walki z rakiem piersi.

Drogie Panie, mam nadzieję, że pamiętacie o badaniach profilaktycznych, nie ma nic ważniejszego od Waszego zdrowia!


05-10-2015

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 356 na Warszawskiej Białołęce.

Dzisiejsza wizyta w Szkole Podstawowej nr 356 na Warszawskiej Białołęce napawa optymizmem, wspaniały nowoczesny budynek. Patronem szkoły jest Ryszard Kaczorowski – "zwykły niezwykły człowiek". Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie- lepszych autorytetów nie trzeba! :)

30-09-2015

Otwarcie nowej siedziby Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

28 września 2015 roku oficjalnie została otwarta nowa siedziba Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która mieści się pod adresem Żwirki i Wigury 63 A. Symboliczną wstęgę przecięli wraz z Rektorem prof. Markiem Krawczykiem: Premier Rzeczypospolitej Polskiej Pani Ewa Kopacz, Marszałek Sejmu Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, Małżonka byłego Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, Prorektor prof. Marek Kulus, Dyrektor Szpitala Robert Tomasz Krawczyk.

30-09-2015

W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym-Wyklętym

Czekaliśmy ponad 60 lat, aby można było pożegnać Żołnierzy Wyklętych w ten najbardziej oczywisty i ludzki sposób, jakim jest pogrzeb i złożenie do grobu. Dzisiaj składamy im hołd za wierność i niezłomność - mówiła premier Ewa Kopacz podczas dzisiejszych uroczystości na warszawskich Powązkach.

 

Fot. Maciej Śmiarowski / KPRM

25-09-2015

Ostatni dzień 101 posiedzenia Sejmu- głosowania.

Ostatni dzień posiedzenia Sejmu to głosowania nad ustawami, wnioskami oraz projektami.  W VII kadencji Sejmu moja obecność na głosowaniach wynosi: 99.69% :)

25-09-2015

Posiedzenie Parlemantarnego Zespołu ds. Onkologii

W dniu 24 września 2015 r. obyło się 17 posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii

Przedmiotem spotkania były potrzeby pacjentów onkologicznych a dostępność terapii poprzez programy lekowe.

 Porządek posiedzenia:

·        Onkologiczne programy lekowe - przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia oraz przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia

·        Rak płuca - prof. Maciej Krzakowski, Konsultant Krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej

·        Rak jelita grubego - prof. Lucjan Wyrwicz, Klinika Gastroenterologii Onkologicznej, Centrum Onkologii w Warszawie

·        Rak piersi - prof. Tadeusz Pieńkowski, Prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi

·        Rak gruczołu krokowego - prof. Cezary Szczylik, Kierownik Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie

·        Stanowisko pacjentów - Szymon Chrostowski, Prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych

Dziękuje wszystkim za udział w posiedzeniu oraz współpracę.

22-09-2015

Wybory Parlamentarne

Zbliżamy się do Wyborów Parlamentarnych, jest to duży sprawdzian nie tylko dla wszystkich partii ale również dla polityków. Będę ubiegać się o mandat posła z Warszawy. Mam nadzieję, że moja dotychczasowa praca pokazała Państwu, że mogą na mnie liczyć!

Lista Platformy Obywatelskiej

Miejsce: 8

22-09-2015

Dzień Dawcy Szpiku w Sejmie

Po raz pierwszy w historii Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, odbyła się akcja Fundacji DKMS Polska, rejestrująca dawców krwiotwórczych komórek macierzystych pod hasłem - Dzień Dawcy, którą miałam przyjemność organizować! Akcja została objęta patronatem Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jako niosąca realną pomoc chorym na raka krwi.

22-09-2015

Sprawozdanie Poselskie

Zachęcam do zapoznania się z moim sprawozdaniem poselskim. Jest to skrót najważniejszych osiągnięć i tematów, którymi się zajmowałam przez ostatnie cztery lata.

22-09-2015

Noc Pragi na Ząbkowskiej

Noc Pragi na Ząbkowskiej okazała się dużym sukcesem! Do Muzeum Warszawskiej Pragi przyjechała Pani Premier Ewa Kopacz oraz Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz- Waltz  za udział i wspaniałą zabawę w imieniu mieszkańców Pragi serdecznie dziękuję :)

 

09-09-2015

Ponad 100 mld na infrastrukturę

Zapowiedziany w exposé premier Ewy Kopacz rozwój infrastruktury drogowej zostanie zrealizowany. Rząd podjął decyzję dotyczącą budowy dróg krajowych do 2023 roku. W sumie na inwestycje zostało przeznaczonych ponad 100 mld zł.

05-09-2015

Nie będzie drugiego referendum!

Senat odrzucił wniosek Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie proponowanego na dzień 25 października referendum.

02-09-2015

To udało nam się zrobić!

1 września to dzień rozpoczęcia nauki w szkole, ale też dobry czas do zapoznania się z tym czego udało nam się dokonać podczas 8 lat rządów. To zmiany w zakresie edukacji, medycyny oraz szereg zmian prorodzinnych. Zachęcam wszystkich Państwa do zapoznania się z podsumowaniem zmian mających najistotniejszy wpływ na usprawnienie życia rodzin.

31-08-2015

XV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji

Po czterodniowych zmaganiach, poznaliśmy najlepsze drużyny i najlepszych przewodników psów służbowych w kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz w kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. 

27-08-2015

366 mln zł na szkoły i przedszkola!

Decyzją Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz miasto wyda na budowę nowych szkół i przedszkoli oraz rozbudowę niektórych placówek 366 mln zł. Te pieniądze pozwolą na realizację 20 projektów w dzielnicach, które najbardziej potrzebują nowych placówek oświatowych.

Poniżej mapka z planowanymi inwestycjami:

25-08-2015

Onkobieg!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej już edycji Onkobiegu, który odbędzie się już 6. września! Zbiórka tradycyjnie na parkingu CO-I przy ul. Roentgena o godz. 12.00. Rozgrzewkę poprowadzi Paweł Nastula. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie. Z Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki Sarcoma

25-08-2015

#KochamPolskę

Akcja Kocham Polskę została zainspirowana działaniami Polaków, którzy nie zgadzają się na to, aby mówić o Polsce jako kraju zgliszczy i ruin.
Pierwszy raz od setek lat nadrabiamy zaległości rozwojowe. Pierwszy raz jesteśmy w sytuacji, gdzie zrównanie jakości życia Polaków z krajami zachodu jest osiągalne w konkretnym czasie.
Motywuje nas dodatkowo świadomość jak wiele jeszcze do zrobienia, dla dobrej zmiany, która opierać się będzie na mądrym kontynuowaniu naszego wspólnego wysiłku w budowaniu Polski.

21-08-2015

Planowane referendum niekonstytucyjne?

Profesor Andrzej Zoll, były Rzecznik Praw Obywatelskich i były prezes Trybunału Konstytucyjnego twierdzi, że pytania referendalne proponowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę są niekonstytucyjne.

20-08-2015

Powszechne badanie słuchu u dzieci

Problemy ze słuchem ma coraz więcej młodych Polaków, dlatego koniecznym jest powszechne badanie słuchu u dzieci. Od września tego roku w szkołach rozpoczną się badania. Wynika bowiem, że statystycznie co 5 dziecko niedosłyszy, co utrudnia mu życie i naukę.

17-08-2015

3 pytania w referendum – finansowanie partii politycznych

Już 6 września odbędzie się ogólnopolskie referendum zapoznaj się dokładnie z pytaniami i głosuj świadomie!

16-08-2015

Święto Wojska Polskiego 2015

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. To ważne Święto upamiętniające zwycięską Bitwę warszawską w 1920 roku, obchodzone ku czci poległych żołnierzy. Dziś żyjemy w wolnym kraju, z dumą patrząc na biało-czerwoną flagę i nosząc białego orzełka na piersi, ale jednocześnie pamiętamy, że to dzięki poświęceniu tych ludzi możemy cieszyć się niepodległą Polską. Korzystamy z tej spuścizny codziennie, przy wszelkich czynnościach: pracując, robiąc zakupy, czy powołując się na tzw. wolność słowa.

Te zdjęcia pokazują jak bardzo dumni jesteśmy z tego, że jesteśmy Polakami!

12-08-2015

Straż Pożarna apeluje!

Uwaga na pożary w lasach - ze względu na utrzymująca się suszę występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wycieczek i spacerów.

Leśnicy przypominają także o zakazie używania otwartego ognia poza miejscami do tego przeznaczonymi. Proszą o nie wjeżdżanie do lasu pojazdami silnikowymi, które również mogą stać się źródłem ognia. W przypadku przedłużającego się katastrofalnego zagrożenia pożarowego zostanie wprowadzony zakaz wstępu do lasu.

Zaobserwowane niepokojące sytuacje należy zgłaszać do Straży Pożarnej pod numerem telefonu 998, 112 lub na numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

Fot. AP/Marcio Jose Sanchez

10-08-2015

Nowelizacja przepisów o świadczeniach rodzicielskich.

Nowelizacja przepisów wejdzie w życie od stycznia 2016 roku i dotyczyć będzie osób, którym nie przysługują urlopy rodzicielskie. Do tej szerokiej grupy należą m.in. studenci, osoby bezrobotne, ale również rolnicy i pracujący na podstawie umów cywilno-prawnych. Zmiana przepisów obejmować będzie również rodziców dzieci przysposobionych. Bardzo ważne jest, że osoba korzystająca z tych świadczeń, a bedąca osobą bezrobotną nie traci tego statusu.

To kolejna obietnica złożona podczas expose Premier Ewy Kopacz, który rządowi udało się zrealizować.

Więcej informacji na stronie www.premier.gov.

03-08-2015

Nowe bulwary wiślane

Wymagania dotyczące bulwarów były ogromne, ale moim zdaniem ich wykonanie spełniło pokładane nadzieje. Oczywiście pozostały pewne elementy do dokończenia jak np. podjazdy dla niepełnosprawnych, ale patrząc na radosne twarze relaksujących się ludzi - więcej osób jest zadowolonych z nowego wizerunku lewej strony Wisły.

31-07-2015

„Polaków zdrowia portret własny 2015”

Warszawski Uniwersytet Medyczny w dniu 30 lipca gościł nas w ramach spotkania „Polaków zdrowia portret własny 2015”. Jest to cykl spotkań organizowany przez Ministerstwo Zdrowia, w ramach których porusza się najważniejsze kwestie zdrowotne. Tym razem rozmawialiśmy m.in. o prawach pacjenta czy o funkcjonowaniu pakietu onkologicznego. Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w spotkaniu.

29-07-2015

„Konstytucja dla przedsiębiorców”

Rząd przyjął ustawę nazywaną "konstytucją dla przedsiębiorców". Ta ustawa sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce. Dzięki niej zostanie wydłużona możliwość zawieszenia działalności gospodarczej do 36 miesięcy, przepisy będą interpretowane na korzyść przedsiębiorcy, wprowadza ona również zmiany w terminach na dokonywanie określonych czynności administracyjnych na realne, możliwe do spełnienia. Zmiana tych przepisów, usprawnienia dla przedsiębiorców, to realizacja zadań jakie postawił sobie rząd Ewy Kopacz w czasie wygłaszanego przez Panią Premier expose.

28-07-2015

Dopalacze kradną życie!

Nowy spot przygotowany przez młodzież. Wszyscy jesteśmy przeciwko dopalaczom. Ty też nie bądź obojętny. Podziel się tym spotem na portalach, może to uchroni kogoś Tobie bliskiego!

27-07-2015

Pierwsza kobieta-generał w polskiej policji!

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył komendant wojewódzkiej opolskiej policji - Irenie Doroszkiewicz  generalską nominację. Irena Doroszkiewicz staje się pierwsza kobietą-generałem w policji. Historia kobiet w naszej policji rozpoczęła się 90 lat temu, a dziś w policyjnym mundurze służy ponad 15 tysięcy funkcjonariuszek. Kobiety stanowią 15 procent wszystkich funkcjonariuszy.

Awans generalski dla pani Ireny Doroszkiewicz to jej osobisty sukces i ciężka praca, ale również ogromna przyjemność i satysfakcja dla wszystkich kobiet!

Serdecznie gratuluję nowej pani generał!

http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1480569,W-policji-nie-ma-taryfy-ulgowej-dla-kobiet

24-07-2015

Kandydatura nowego RPO przegłosowana!

Dziś Sejm przegłosował kandydaturę Adama Bodnara na stanowisko nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas głosowania nowy Rzecznik uzyskał 239 głosów w parlamencie.

Teraz Senat ma 30 dni na wyrażenie zgody.  Jeśli tak się stanie, Adam Bodnar zastąpi tym samym Teresę Lipowicz, dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

23-07-2015

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o in vitro!

"Rolą prezydenta jest dbanie o konstytucyjność ustaw. O to, aby ustawy, porządek prawny, był w zgodzie z fundamentem systemu prawnego, jakim jest konstytucja. Nie jestem prezydentem ludzkich sumień, tylko polskich obywateli" - mówił w środę prezydent Bronisław Komorowski, informując o tym, że podpisał ustawę o in vitro.

22-07-2015

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii na temat poprawy dostępności świadczeń onkologicznych

21 lipca odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii poświęcone raportowi  Fundacji Instytutu Ochrony Zdrowia  na temat dostępności do świadczeń onkologicznych w Polsce. Zespół zebrał się już po raz 15 w obecnej kadencji Sejmu.

20-07-2015

Stowarzyszenie Współpracy Polska-Azerbejdżan

Dziś odwiedzili mnie młodzi ludzie pochodzenia azerskiego ze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Azerbejdżan, z bardzo mocnym nastawieniem na zmiany i rozwój Polski oraz Azerbejdżanu. Tworzą oni organizację, której celem jest wzmocnienie więzi gospodarczych między naszymi krajami. Jak sami mówią, najistotniejszy dla nich jest wzrost poziomu edukacji w Azerbejdżanie.

17-07-2015

Prezydent ogłosił termin wyborów parlamentarnych: 25 października 2015.

Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił termin wyborów parlamentarnych na 25 października tego roku. Sam zamierza założyć Instytut Bronisława Komorowskiego i wycofać się z życia politycznego.

16-07-2015

Nowa aparatura w szpitalu na Niekłańskiej!

Szpital dziecięcy otrzyma dofinansowanie w wysokości 12 mln zł na zakup nowej aparatury. Dofinansowanie w ramach środków europejskich pozwoli na zakup 471 urządzeń. Maszyny będą stanowiły wyposażenie nowego budynku placówki.

10-07-2015

Lista leków refundowanych

Zapraszam do zapoznania się z listą leków refundowanych! Przypominam prawo do refundacji leków, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych mają osoby:
- ubezpieczone.
- inne niż ubezpieczone, posiadające obywatelstwo polskie, które mieszkają w Polsce i spełniają kryterium dochodowe.
- posiadające obywatelstwo polskie, które nie ukończyły 18 roku życia lub osoby mieszkające w Polsce, które są w okresie ciąży, porodu lub połogu.
Osoby, które nie posiadają polskiego obywatelstwa, korzystają ze świadczeń zdrowotnych na zasadach określonych w odrębnych przepisach i umowach międzynarodowych.

08-07-2015

Budżet partycypacyjny 2016 – wyniki!

II edycja budżetu partycypacyjnego pokazuje, że mieszkańcy Warszawy przekonują się do tej formy decydowania o finansach we własnym mieście. Głosowało 172 395 warszawiaków, czyli prawie 6 000 osób więcej niż przed rokiem. 

06-07-2015

Jak wykryć czerniaka?

Profilaktyka jest równie ważna jak samo leczenie. Jeśli zauważymy jakieś zmiany na skórze, od razu idźmy z tym do lekarza.Pamiętajcie o stosowaniu kremów z filtrem UV, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. 

06-07-2015

Od 2016 roku wprowadzona zostaje tzw. zasada „złotówka za złotówkę”

Zgodnie z założeniami, po przekroczeniu minimum dochodowego przez uprawnionego do pobierania zasiłku, przewidziana w ramach pomocy dla najbardziej potrzebujących kwota wsparcia nie zostanie zabrana w całości, ale tylko w części. Świadczenie będzie stopniowo obniżane i - zgodnie z nazwą - za każdą złotówkę przekroczonego limitu wysokość wypłaconego świadczenia zostanie pomniejszona odpowiednio o złotówkę.

Zmiany obejmą również rodziny, które w dotychczasowych warunkach nie uzyskiwały świadczenia.

01-07-2015

Szpital Bielański ma nowe oddziały Chirurgii Naczyniowej oraz Internistyczny!

Szpital Bielański ma nowe oddziały Chirurgii Naczyniowej oraz Internistyczny. Pacjenci mogą wracać do zdrowia w komfortowych warunkach i korzystać z nowoczesnego sprzętu.

01-07-2015

Walka z substancjami psychoaktywnymi

W dniu dzisiejszym wchodzą w życie przepisy utrudniające produkcję i obrót tzw. dopalaczami. Inspektorzy sanitarni będą mogli wstrzymać wytwarzanie lub sprzedaż substancji, jeśli zajdzie podejrzenie, że mają działanie psychotropowe. Tym samym skończy się oczekiwanie na decyzje administracyjne w przypadku każdej nowej substancji. Nowe przepisy oznaczają też, że zakup środków zawierających pseudoefedrynę, czy kodeinę będzie trudniejszy.

Te zmiany to wynik działań sejmowej podkomisji zdrowia pod moim przewodnictwem.

29-06-2015

Platforma nie ma wakacji

Wiceprzewodnicząca PO i prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz o potrzebie odbudowy zaufania i konieczności uchronienia Polski przez koalicją PiS-u z Kukizem.

26-06-2015

Budżet partycypacyjny 2016

Po zeszłorocznym debiutanckim sukcesie tej inicjatywy, władze samorządowe Warszawy przeprowadzają w tym roku II edycję tzw. budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy wszystkich dzielnic dostają w jego ramach możliwość rozdysponowania w sumie ponad 51 mln zł na wybrane przez siebie projekty. Kwota, jaką dysponują na ten cel, waha się od 1 do 2% budżetu każdej dzielnicy. W tym roku najwięcej, bo ponad 6 mln zł mają Śródmieście i Ursynów. Z kolei na Pradze Północ na ten cel przeznaczono ponad 2,7 mln zł.

Poniżej graficzne przedstawienie ilości głosów w poszczególnych dzielnicach na dzień przed zakończeniem głosowania.

25-06-2015

Dziś Sejm przegłosował szereg istotnych ustaw!

Dzisiaj w Sejmie przegłosowaliśmy ustawy wprowadzające szereg usprawnień w życiu milionów obywateli.

25-06-2015

Debata studentów II roku Zdrowia Publicznego

Sympatyczny dokument od studentów II roku Zdrowia Publicznego. W dniu 19 czerwca miałam przyjemność wystąpić jako ekspert ds. Onkologii i wesprzeć dziewczyny reprezentujące Platformę Obywatelską w debacie. Dziś dostałam podziękowania za udział w debacie.

25-06-2015

Sztab wyborczy Platformy

Serdecznie gratuluję Marcinowi Kierwińskiemu, nowemu Szefowi sztabu wyborczego. Gratulacje przesyłam również dla Joanny Muchy, nowego Rzecznika sztabu wyborczego.

Nadchodząca kampania jest bardzo ważna dla dalszego kierunku w jakim będzie zmierzała Polska. To czas Waszej ciężkiej pracy, ale jestem głęboko przekonana, że będzie to praca owocna!

25-06-2015

Małgorzata Kidawa-Błońska nowym marszałkiem Sejmu!

Dziś Sejm przegłosował kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na nowego marszałka Sejmu. Za nową Panią marszałek głosowało 244 posłów. Jej kontrkandydatem był poseł SLD Jerzy Wenderlich na którego głosowało 43 parlamentarzystów.

Serdeczne gratulacje dla nowej Pani marszałek! Życzę powodzenia w ciężkiej pracy.

24-06-2015

"Książeczka Zdrowia Dziecka"

Sukcesem zakończyły się wspólne starania dotyczące „Książeczki Zdrowia Dziecka’. Kwestie związane ze zdrowiem najmniejszych pacjentów są bardzo ważna dla nas i szczególnie istotne dla właściwego leczenia dzieci. Dlatego cieszę się, że udało nam się pewne rzeczy wypracować i wprowadzić w życie już od 1 stycznia 2016 roku.

Bardzo dziękuję za przesłane od Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Żywienia Dzieci „Zdrowe Pokolenia” pisma, którego treść załączam.

23-06-2015

Dyskusja w TVN 24 o marihuanie jako produkcie leczniczym

Dziś w TVN 24 odbyła się gorąca dyskusja dotycząca wprowadzenia pochodnych konopi jako produktu leczniczego. Zachęcam do zapoznania się z materiałem i obejrzenia całości rozmowy.

23-06-2015

6 września referendum!

6 września wszyscy Polacy zdecydują czy JOW-y zostaną wprowadzone!

22-06-2015

Zespół programowy

Słyszeliście już o koordynatorach programowych podczas konwencji. Czas by zapoznać się z nazwiskami oraz twarzami osób, które odpowiadają za poszczególne elementy nowego programu Platformy.

Poniżej cały zespół!

21-06-2015

Konwencja Platformy: początek prac nad nowym programem

Wczoraj odbyła się Konwencja Platformy podczas której Pani Przewodnicząca Ewa Kopacz przedstawiała osoby koordynujące prace nad poszczególnymi obszarami programu. W ciągu najbliższych tygodni powstanie szczegółowy program Platformy dla Polski na kolejne lata.

19-06-2015

Debata ws. onkologii i pakietu onkologicznego - Warszawski Uniwersytet Medyczny

W piątek 19 czerwca osbyła się debata, którą organizowali studenci II roku Zdrowia Publicznego. Miałam przyjemność wystąpić jako ekspert ds. Onkologii i wesprzeć dziewczyny reprezentujące Platformę Obywatelską w debacie.

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

27-05-2015

Dzień Profilaktyki Czerniaka w Sejmie - druga edycja

26 maja, z inicjatywy poseł Alicji Dąbrowskiej, odbył się w Sejmie drugi Dzień Profilaktyki Czerniaka. Akcja jest elementem Tygodnia Świadomości Czerniaka, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Znamy, ale nie badamy. Co Polacy wiedzą o czerniaku?"


27-05-2015

Finał IV Praskiego Konkursu "PIEĆ ZŁOTYCH MINUT"

22 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze Północ odbył się finał IV Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej "Pięć Złotych Minut".  Poseł Alicja Dąbrowska patronowała konkursowi i wspierała jego organizatorów.


26-05-2015

"Znamy, ale nie badamy. Co Polacy wiedzą o czerniaku?" - inauguracja Tygodnia Świadomości Czerniaka 2015

"Znamy, ale nie badamy. Co Polacy wiedzą o czerniaku?" - pod takim hasłem odbywa się IV Tydzień Świadomości Czerniaka.  19 maja poseł Alicja Dąbrowska wzięła udział w konferencji prasowej inaugurującej wydarzenia towarzyszące Tygodniowi.
 

23-04-2015

Nowe projekty ustaw dotyczące ochrony zdrowia

Podczas 91. posiedzenia Sejmu w dniu 22 kwietnia poseł Alicja Dąbrowska zaprezentowała stanowisko Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej w sprawie nowelizacji ustawy o działalności leczniczej (druk 3090). Nowelizacja reguluje działalność wojskowych jednostek służby zdrowia. Na posiedzeniach Komisji Zdrowia odbyły się czytania nowelizacji ustaw o: przeciwdziałaniu narkomanii (druk 3107) i prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (druk 3254), których poseł Alicja Dąbrowska jest sprawozdawcą.

30-03-2015

Życzenia Wielkanocne

27-03-2015

Sprawozdanie z działalności poselskiej

Szanowni Państwo,

po czterech kolejnych latach pracy w Sejmie przedstawiam moje najważniejsze osiągnięcia oraz sprawy, którymi zajęłam się i w dalszym ciągu prowadzę  w komisjach zdrowia i obrony narodowej, zespołach parlamentarnych oraz w moim okręgu wyborczym, czyli Warszawie, a szczególnie na Pradze.

24-03-2015

Zbiórka dla schroniska Fundacji SFORA!

Biuro Poselskie Alicji Dąbrowskiej rozpoczyna zbiórkę karmy i materiałów budowlanych na rzecz schroniska dla psów w Siestrzeni pod Warszawą, którym opiekuje się Fundacja SFORA. Na wszystkich Państwa, którzy chcieliby wspomóc schronisko czekamy od poniedziałku do piątku, między godz. 11:00 a 17:00, w siedzibie biura  przy ul. Targowej 81/107A. Zapraszamy do 30 września!

http://www.fundacja-sfora.pl/

 

10-03-2015

Wybory prezydenckie - głosowanie drogą korespondencyjną

W nadchodzących wyborach prezydenckich, po raz pierwszy w historii, możliwe będzie głosowanie drogą korespondencyjną. Głosować będzie można już na kilka dni przed wyborami.

10-03-2015

Drugą linią metra do biura poseł Alicji Dąbrowskiej

8 marca, po czterech latach budowy, ruszyła druga linia Warszawskiego Metra. W inauguracyjnym przejeździe z Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego wzięła udział pani poseł Alicja Dąbrowska. Końcowa stacja linii na Pradze znajduje się tuż przy biurze pani poseł przy Placu Wileńskim.

Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Aleksandry Gajewskiej i Metra Warszawskiego:


10-03-2015

Inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Bronisława Komorowskiego

7 marca w Centrum Expo XXI w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski zainaugurował swoją kampanię wyborczą.  Specjalnymi gośćmi konwencji byli m.in.: pani premier Ewa Kopacz, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Jerzy Buzek, a także Jerzy Pszoniak, Robert Korzeniowski i zwycięzca tegorocznego rajdu Dakar - Rafał Sonik. Podpisy pod kandydaturą  Bronisława Komorowskiego można składać w biurze pani poseł Alicji Dąbrowskiej w Warszawie przy ul. Targowej 81/107A.10-03-2015

Podziękowanie od władz Legionowa

"W imieniu społeczności powiatu legionowskiego oraz władz samorządowych, składamy Pani serdeczne podziękowanie za zaangażowanie, pomoc i wsparcie działań dotyczących uwzględnienia dokończenia przebudowy odcinka drogi krajowej nr 61 w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023" - napisali w liście do poseł Alicji Dąbrowskiej Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski i Starosta Legionowski Jan Grabiec.

02-02-2015

Akcja STOP korkom na drodze krajowej 61

Parlamentarzyści, radni Sejmiku Wojewódzkiego i samorządowcy połączyli siły na rzecz przebudowy newralgicznego odcina drogi krajowej nr 61 z Legionowa do Zegrza Południowego.

 

02-02-2015

Wyróżnienie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych

Poseł Alicja Dąbrowska otrzymała wyróżnienie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Podczas IV Krajowego Zjazdu Diagnostów, który odbył się 5 grudnia 2014r. w Warszawie, została uhonorowana statuetką Przyjaciela Diagnosty.

02-02-2015

Wybór w skład Prezydium Komisji Zdrowia

14 stycznia poseł Alicja Dąbrowska została wybrana w skład Prezydium sejmowej Komisji Zdrowia.
 

22-12-2014

Życzenia Świąteczne dla Mieszkańców Warszawy

14-11-2014

Praski Targ i Dzień Otwarty Metra

Bardzo bogaty program imprezy. Rozbawiony tłum warszawiaków... I mnóstwo kupujących... Pomiędzy ludźmi, spacerujące ogromne krety - symbol Warszawskiego Metra.

04-11-2014

220. rocznica Rzezi Pragi

Tegoroczne Uroczyste Obchody 220.Rocznicy Rzezi Pragi patronatem honorowym objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej Abp Henryk Hoser.

04-11-2014

Solarium w Polsce tylko dla dorosłych

Zapraszam do obejrzenia wczorajszego programu "Polska i Świat".
Bardzo ważny temat!

Wideo

23-10-2014

Relacja z Dnia Profilaktyki Czerniaka w Sejmie

 W badaniach i konsultacjach lekarskich przeprowadzonych w Sejmie z okazji Dnia Profilaktyki Czerniaka wzięło udział prawie 200 osób: parlamentarzystów i pracowników Kancelarii Sejmu. "Nasza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co bardzo mnie cieszy. Zagrożenie czerniakiem dotyka dziś coraz większej liczby osób, to wynik cięgle niskiej świadomości społecznej na jego temat" - powiedziała poseł Alicja Dąbrowska na zakończenie wydarzenia. Partnerem akcji była Akademia Czerniaka, a patronat honorowy nad nią objął Marszałek Sejmu Radosław Sikorski.20-10-2014

Akademia Czerniaka w Sejmie RP

22 października Sejm RP będzie gościł specjalistów z Akademii Czerniaka. Z inicjatywy poseł Alicji Dąbrowskiej i Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii lekarze dermatolodzy będą udzielać porad i konsultacji medycznych oraz przeprowadzą bezpłatne badania w kierunku zagrożenia czerniakiem.


18-10-2014

Praskie Judaica

W urzędzie na Pradze- Północ odbył się wykład Praskie Judaica. Pan Jan Jagielski, który jest pracownikiem Żydowskiego Instytutu Historycznego poprowadził spotkanie dotyczące wpływu społeczności żydowskiej na historię i kulturę Pragi. Wiele bardzo oczywistych rzeczy zostało przedstawionych w nowy i niezwykły sposób. 

15-10-2014

Piknik u Marszałka

Już po raz czwarty odbył się "piknik u Marszałka". Jest to akcja zorganizowana dla mieszkańców Pragi, której celem było zintegrowanie środowiska szkolnego i lokalnego. Każdy na pikniku mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zamki, malowanie buziek czy warsztaty plastyczne. Dorośli mogli obejrzeć pokaz walki wojskowej czy też nauczyć się podstaw pierwszej pomocy.

14-10-2014

Dzień Edukacji Narodowej

W urzędzie na Pradze- Północ razem z Senatorem Markiem Borowskim, oraz Burmistrz Edytą Federowicz mieliśmy przyjemność złożyć życzenia nauczycielom z przedszkoli i szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W moim odczuciu jest to bardzo potrzebne święto, każdy z nas chce być doceniany za swoją pracę, a praca nauczyciela jest wyjątkowo trudna. Mam nadzieję, że mimo nerwów, stresu i dużej odpowiedzialności odnajdą Państwo również radość i satysfakcję ze swojej pracy.

14-10-2014

Prasa lokalna o SM

W "Mieszkańcu' ukazał się artykuł opisujący działalność Parlamentarnego Zespołu ds. SM oraz debaty, która się ostatnio odbył. Jest to bardzo ważny temat, każda wzmianka  mediach o SM pozwala chociaż trochę zrozumieć los chory. Podniesienie świadomości społecznie dział przeciwko wykluczeniu osób chory.

13-10-2014

Otwarcie nowej części przychodni przy ul. Dąbrowszczaków

Udało nam się wyremontować i otworzyć nowe skrzydło przychodni przy ul. Dąbrowszczaków 5a na Pradze - Północ. Zagościły tutaj europejski wygląd i standardy! Dla lekarzy praca w nowych warunkach będzie nie do ocenienia, a pacjenci będą mogli leczyć się w placówce o najwyższym standardzie.  

13-10-2014

Praskie Dni Seniora

W domu kultury TuPraga odbyło się spotkanie dla seniorów poświęcone tematyce zdrowotnej. Razem z przewodniczącą dzielnicy Praga- Północ Elżbietą Kowalską- Kobus przedstawiłyśmy prezentację dotyczącą sposobu przyjmowania leków, zapobiegania starzeniu się oraz przedstawiłyśmy kilka ciekawych propozycji, jak zachować zdrowie na długie lata. Było to pierwsze tego typu spotkania, mam jednak nadzieję, że rozpocznie to cykliczną akcję dla seniorów. :)

 

 

12-10-2014

25 lat Wolności!

02-10-2014

DEBATA: Jakość życia osób z SM- praca, rodzina, zabezpieczenie społeczne.

30 września odbyła się Debata Sejmowa: Oblicza Polskiego SM, jakość życia z SM. Praca, rodzina, zabezpieczenie społeczne.

Poniżej fotorelacja z debaty. Autorem zdjęć jest Szymon Łaszewski z Fundacji NeuroPozytywni. 

W debacie udział wzięli m,in. Izabela Czarnecka i Krzysztof Tyszkiewicz.

01-10-2014

Wotum zaufania dla Rządu Ewy Kopacz

Rząd Ewy Kopacz uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Za głosowało 259 posłów, przeciw 183. Serdecznie gratuluję!

27-09-2014

Praska Jesień w Świątyniach

W Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się koncert inaugurujący Praskiej Jesieni w Świątyniach. W świątyni wybrzmi koncert poetycko-muzyczny "Myśleć sercem - papieskie inspiracje". Zapraszam serdecznie.

24-09-2014

Praskie Dni Seniora

Razem z przewodniczącą Rady Dzielnicy Praga- Północ Elżbietą Kowalską , a prywatnie moją koleżanką po fachu, mamy przyjemność wzięcia udziału w fajnym projekcie pt. Praskie Dni Seniora. 2 października poprowadzimy wykłady dotyczące zdrowego stylu życia oraz chorób cywilizacyjnych. 
 
Wszystkich serdecznie zapraszamy!
20-09-2014

Jakość usług Szpitala Praskiego potwierdzona Certyfikatem Akredytacyjnym

19 września 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga Północ Zarząd Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o. odebrał z rąk przedstawiciela Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający wysoką ocenę jakości usług medycznych świadczonych przez Placówkę. 

09-09-2014

Wspólne posiedzenie Zespołu ds. Chorób Rzadkich i Zespołu ds. Onkologii w Sejmie

9 września odbyło się wspólne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Chorób Rzadkich oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii.

09-09-2014

Dzień Weterana na Pradze

5 września poseł Alicja Dąbrowska wzięła udział w spotkaniu z kombatantami zorganizowanym w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ.

19-08-2014

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014

Dla takich chwil sportowcy trenują, dla takich chwil oglądamy ich zmagania - z Mistrzostw Europy nasi lekkoatleci przywożą aż 12 medali! Gratulujemy!

15-08-2014

Święto Wojska Polskiego

Od zwycięskich potyczek I Rzeczpospolitej, przez heroiczne zmagania wojska II RP z totalitaryzmami, aż po wzorową służbę żołnierzy III RP zaprowadzających pokój w różnych zakątkach Ziemi - Wojsko Polskie daje nam wiele powodów do dumy.

12-08-2014

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W tym roku przypada okrągła, bo siedemdziesiąta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - jednego z najtragiczniejszych zrywów niepodległościowych w dziejach naszego narodu.
3 sierpnia o godz. 12.30 oficjalną część obchodów, na Pradze-Północ, rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika.
Ok. godz. 14.00 rozpoczął się koncert Galowy „Warszawa’ 1944” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Ponad godzinny występ został nagrodzony gromkimi brawami.

31-07-2014

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

29-07-2014

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

27-07-2014

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Już za kilka dni 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, warto sprawdzić gdzie w Waszej dzielnicy odbywają się uroczystości. Ja zapraszam na Pragę.

24-07-2014

Święto Policji

W dniu Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom serdecznie dziękuję za ich służbę oraz codzienne poświęcenie.

09-07-2014

Parlamentarny Zespół ds. Onkologii - Immunoonkologia

Przedmiotem dzisiejszego spotkania była immunoonkologia - czwarta metoda walki z rakiem.

Porządek posiedzenia:
"Immunoterapia - podstawy sukcesu w onkologii" - prof. dr hab. med. Piotr Wysocki
"Immunoterapia - postęp w terapii. Czerniaki skóry." - prof. dr hab. med. Piotr Rutkowski

Bardzo dziękuję Wszystkim za przybycie, mimo zawirowań w Sejmie posiedzenie Zespołu uważam za udane!

09-07-2014

Parlamentarny Zespół ds. Onkologii

Dzisiaj o godzinie 12.00 odbędzie się szóste posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii. Tematem spotkania będzie: Immunologia jako czwarta metoda walki z rakiem. Poruszmy tematy dotyczące immunoterapii oraz walki z czerniakiem.

Wszystkich chętnych zapraszam do oglądania transmisji z posiedzenia zespołu.

06-07-2014

Noc Pragi 2014 - Fotorelacja

Noc Pragi już za nami. W klubach, kafejkach, knajpkach i galeriach  bawiono się do białego rana. Ta najdłuższa letnia noc stała się już tradycją, co roku radosną, nieco szaloną i niezapomnianą :)

26-06-2014

Noc Pragi 2014

Noc Pragi - już w ten piątek! Zapraszam serdecznie.


23-06-2014

Combat Alert 2014

Moje wrażenia z udziału w Combat Alert 2014 - relacja Latającej Kamery - Militaria.pl
Zapraszam do obejrzenia filmiku!

15-06-2014

Piknik Bezpieczne Wakacje

PIKNIK BEZPIECZNE WAKACJE był dużym wydarzeniem kulturalno-edukacyjnym. Pierwsza niedziela II Edycji „Praskiego Lata”- miała bardzo bogaty program. Piękna, wręcz gorąca pogoda sprzyjała wspólnej „szampańskiej” zabawie.

10-06-2014

PIERWSZY PLAŻOWY PIKNIK RODZINNY!

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam na pierwszy taki piknik!

28 czerwca 2014 r., spotkajmy się na plaży!

05-06-2014

Zgromadzenie Narodowe wysłuchało orędzia prezydenta w 25. rocznicę wyborów 4 czerwca

04 czerwca 2014 r. w Sejmie posłowie i senatorowie wysłuchali orędzia prezydenta Bronisława Komorowskiego w 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r. Zgromadzeniu Narodowemu przewodniczyła marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

– Wybory 4 czerwca ’89 roku i ich wynik były momentem decydującym o sukcesie całej polskiej drogi do wolności. Oznaczało to przywrócenie Sejmowi roli serca polskiej demokracji. Jednocześnie 4 czerwca był początkiem drogi przez 25 lat naszej wolności. Wynik wyborów rozstrzygnął o powstaniu koalicyjnego rządu Wielkiej Zmiany z pierwszym po wojnie niekomunistycznym premierem Tadeuszem Mazowieckim – powiedział prezydent Bronisław Komorowski rozpoczynając uroczyste, rocznicowe orędzie.  – Słynny gest zwycięstwa Tadeusza Mazowieckiego, w tej historycznej sali posiedzeń Sejmu, był gestem zapraszającym wszystkie siły polityczne do współpracy i współodpowiedzialności za trudny proces przebudowywania kraju – mówił prezydent.

Oprócz posłów i senatorów w uroczystym,  okolicznościowym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego uczestniczyli m.in. byli prezydenci Polski oraz przedstawiciele urzędów centralnych i najważniejszych instytucji państwowych. Rocznicowego orędzia prezydenta wysłuchali też przywódcy państw europejskich, szefowie parlamentów Unii Europejskiej, NATO, krajów stowarzyszonych z UE oraz objętych Partnerstwem Wschodnim, jak również członkowie korpusu dyplomatycznego akredytowani w Polsce.

Wybory 4 czerwca 1989 r. były wynikiem porozumienia Okrągłego Stołu, zawartego przez przedstawicieli władz komunistycznych oraz opozycji przy wsparciu strony kościelnej. Głosowanie zakończone wielkim zwycięstwem „Solidarności”, która w pierwszej turze uzyskała 160 ze 161 możliwych do zdobycia miejsc w Sejmie i 92 ze 100 w Senacie, stanowiło przełomowy moment transformacji demokratycznej w Polsce. Konsekwencją wyborów czerwcowych było m.in. powołanie pierwszego niekomunistycznego rządu, na czele którego stanął Tadeusz Mazowiecki. Wydarzenia, które miały miejsce 25 lat temu w naszym kraju, dały też impuls innym państwom bloku wschodniego do zrzucenia jarzma komunizmu.

fot. Rafał Zambrzycki

fot. Rafał Zambrzycki

fot. Rafał Zambrzycki

I na koniec, mała niespodzianka:

Na chwilę przed wystąpieniem prezydenta Bronisława Komorowskiego, razem z Posłankami na Sejm RP:

Ewą Drozd, Agnieszką Hanajczyk i Moniką Wielichowską.

05-06-2014

Podziękowanie od harcerzy z Hufca Warszawa Praga - Północ

Szanowni Państwo,

Z wielką radością dzielę się tym szczególnym podziękowaniem. Współpraca z harcerzami to sama przyjemność!

Z niecierpliwością wyczekuję naszych wspólnych, przyszłych inicjatyw.

03-06-2014

Harcerski Dzień Dziecka

Mam przyjemność ogłosić że "Harcerski Dzień Dziecka" okazał się ogromnym sukcesem, co widać po zgromadzonych upominkach dla Domu Samotnej Matki, za co bardzo serdecznie dziękuję :)

01-06-2014

Piknik Bezpieczne Wakacje

Serdecznie zapraszam!

01-06-2014

Harcerski Dzień Dziecka

Już dzisiaj o 12.00 w Parku Praskim na Pradze Północ odbędzie się Harcerski Dzień Dziecka. W programie dużo atrakcji dla najmłodszych, koncerty, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami :)

Zapraszam serdecznie!

30-05-2014

Marecka zbiórka używanych zabawek - finał akcji

Jutro sortowanie zabawek na kategorie wiekowe 0-3, 4-6, 7-9 i na chłopców i dziewczynki, a w poniedziałek dystrybucja do dzieci w towarzystwie pracownika OPS-u.

28-05-2014

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii okazało się sukcesem! Ponad 100 osób obecnych na sali, ciekawe przemówienia i żywa dyskusja. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie Polskiemu Towarzystwu Onkologicznemu i Polsko-Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej.

Obejrzyj retransmisję posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii

27-05-2014

Oficjalne wyniki wyborów do Parlemantu Europejskiego

A jednak! PO - 32,13 %, PiS 31,78 %. Prawie remis. Ale, jak wiemy, prawie robi wielką różnicę. Gratuluję serdecznie nowym parlamentarzystom !

WIzualizacja wyborów

23-05-2014

Otwarcie mojego Biura Poselskiego w Markach

Wczoraj otworzyłam filię mojego Biura Poselskiego w Markach! Ułatwi mi to kontakt z mieszkańcami miejscowości podwarszawskich. Za pomoc serdecznie dziękuję Arkadiuszowi Werelichowi - bez niego nie mogłoby się to udać!Relacja ze spotkania na poniższej stronie:
http://www.zyciepw.pl/otwarcie-biura-poselskiego-alicji-dabrowskiej-marki-19-05-2014

23-05-2014

Kampania Wyborcza

Już za chwilę rozpocznie się cisza wyborcza. Nim to nastanie, chciałabym wszystkim serdecznie podziękować. Za słowa wsparcia i otuchy, a także drobne złośliwości, które motywowały mnie do dalszej pracy. Dziękuję także moim współpracownikom! Bez względu na wynik tych wyborów, cieszę się, że mogłam wziąć w nich udział. Wspólna praca oraz czas poświęcony na spotkania z mieszkańcami Warszawy i Mazowsza utwierdzają mnie w przekonaniu, że było warto. Życzę Państwu udanego weekendu i proszę nie zapomnieć… w niedzielę spotykamy się przy urnach!
23-05-2014

DK 61 Legionowo-Zegrze zostanie przebudowana


W Urzędzie Miasta w Legionowie odbyło się bardzo ważne spotkanie dotyczące przebudowy newralgicznego odcinka DK nr 61 na trasie Legionowo-Zegrze. Chodzi o budowę drugiej jezdni na brakującym odcinku za wiaduktem kolejowym. Sprawa jest niezwykle ważna dla mieszkańców tej części Mazowsza. Obecny na spotkaniu wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz zadeklarował, że inwestycja powinna ruszyć w ciągu dwóch najbliższych lat. Wspólne starania prezydenta miasta Romana Smogorzewskiego, starosty Jana Grabca, samorządowców z powiatu i moje zakończone sukcesem!

 

23-05-2014

Konwencja Wyborcza w Państwowym Muzeum Etnograficznym

23-05-2014

Szpital w Legionowie - konferencja

Trzy lata przygotowań, analiz, badania potrzeb medycznych – powiat jest gotowy, by przystąpić do fazy realizacji w tworzeniu szpitala dla mieszkańców powiatu.    

Relacja z konferencji

21-05-2014

Wywiad w "Business&Life"

Serdecznie zapraszam do przeczytania wywiadu zamieszczonego w magazynie "Business&Life"

a tutaj źródło -> link

15-05-2014

Wywiady

Serdecznie zapraszam do przeczytania wywiadu zamieszczonego w gazecie "Dobry znak"

a tutaj źródło -> link

 

14-05-2014

SPRAWDŹ CHOLESTEROL U DZIECKA!

Zapraszam do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych u dzieci w wieku 5-10lat.

Wydaje nam się, że problemy z cholesterolem dotyczą tylko osób dorosłych, nic bardziej mylnego! Zachęcam gorąco do przebadania Państwa Pociech.

 

14-05-2014

V Cykliczna Akcja Sprzątania Mareckich Lasów

Kolejna, bo już piąta akcja z cyklu sprzątania mareckich lasów jest już za nami. Tym razem mogłam się do niej przyłączyć
oraz wręczyć nagrody dla najmłodszych uczestników akcji. Bardzo dobry pomysł, który uczy nie tylko najmłodszych jak powinniśmy dbać o nasze lasy! :)

12-05-2014

Święto Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. POMNIK ZWYCIĘSTWA 1920 ROKU W MARKACH.

8 maja 2014 r. miałam okazję uczestniczenia w uroczystościach „Święta Szkoły”, które odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach.

To wyjątkowy dzień dla wspomnianej szkoły, której historia sięgają 1922 roku, a bogata tradycja pielęgnowana jest na każdym kroku. Jest  to szkoła wielopokoleniowa, do której uczęszczało kilka pokoleń mieszkańców Marek. Obecne w szkole uczy się 630 uczniów, a grono pedagogiczne liczy 46 doskonałych nauczycieli. Warto wspomnieć, że  placówką zarządza nieprzerwalnie od 15 lat Pani Ewa Dziwulska.

Ten rok dla szkoły jest wyjątkowy z uwagi na realizowany program unijny Comenius „Who we were, where we are, what we will be”. W związku z tym placówkę odwiedziła delegacja składająca się z mieszkańców państw Unii Europejskiej.

Podczas „Święta Szkoły” wraz z posłanką Jadwigą Zakrzewską przekazałyśmy do szkolnej biblioteki kilka nowych pozycji, które z pewnością wzbogacą zbiory Szkoły Podstawowej Nr 3 i mam nadzieję, że przysłużą się uczniom szkoły.

We wczorajszych uroczystościach uczestniczył również  przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Markach Arkadiusz Werelich, któremu w sposób szczególny pragnę dziękować, za możliwość uczestniczenia w obchodach, serdecznie dziękuję!

09-05-2014

25. 05. 2014 r.- czyli wybory do Europarlamentu

Twój głos ma znaczenie!

08-05-2014

KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów do udziału w konkursie plastycznym.

Nagrody niespodzianki czekają! :)

 

Prace można składać w Biurze Poselskim mieszczącym się przy ul. Targowej 81, lok. 107 A

Tel./fax (22) 670 05 20

08-05-2014

Wizyta w Legionowie

3 maja, miałam przyjemność gościć w Legionowie na pikniku z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Pogoda nie dopisała, ale mieszkańcy Legionowa jak najbardziej. Dziękuję za zaproszenie oraz miło spędzony czas.

28-04-2014

KONCERT PAPIESKI

KONCERT PAPIESKI  czyli " Pieśń o Bogu ukrytym" odbył się w niedzielę, 27 kwietnia 2014 r. z okazji kanonizacji Papieża Polaka Jana Pawła II.

W Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie przy ul. Floriańskiej 3 zgromadziła się rzesza ludzi, którzy pragnęli uczcić ten  dzień w wyjątkowy sposób. Koncert był wspaniały i na pewno na długo pozostanie w mej pamięci.

Poniżej kilka zdjęć z tego wspaniałego koncertu, szkoda jednak, że to tylko wizja.

16-04-2014

ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2014

Serdecznie dziękuję Zarządowi Dzielnicy Praga - Północ za zaproszenie i przedsmak Wielkanocnego świętowania!

 

 

08-04-2014

PRACA TAK WAŻNA JAK LECZENIE

Konferencja Prasowa  „PRACA TAK WAŻNA, JAK LECZENIE”,

 odbyła się 8 kwietnia 2014 r. (wtorek) o godz. 11.00

w centrali Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)

w Warszawie, al. Jana Pawła II 13, sala 907, IX piętro.

W Konferencji poświęconej realizowanemu przez PFRON projektowi „Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy” wezmą udział m.in.: Pani Poseł Alicja Dąbrowska - Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego oraz Pani Malina Wieczorek - organizator kampanii społecznej „SM - Walcz o siebie”.

Spotkanie było okazją do dyskusji w gronie zaproszonych gości i uczestników projektu na temat aktywizacji zawodowej i społecznej osób chorujących na stwardnienie rozsiane.

Program spotkania:

-    prezentacja projektu i jego efektów

-    przedstawienie sytuacji osób chorych na SM w Polsce

-    wyniki badań z kampanii „SM – Walcz o siebie”

-    historie uczestników projektu.

Kliknij i przeczytaj pierwszą relację z konferencji

03-04-2014

NAGRANIE

Kampania wyborcza nabiera rozpędu! Kręcimy spot.

Więcej w tym temacie pisać nie trzeba, zdjęcia powiedzą wszystko :)

Jeśli chcą Państwo śledzić na bieżąco moje działania zapraszam pod ten link facebook

01-04-2014

KONWENCJA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

Honorowy gość Rady Krajowej  PO, Witalij Kliczko, przywódca partii Udar, rozpoczął swoje wystąpienie od podziękowań Polakom, za okazywane przez nich wsparcie. – „Dzisiaj jesteśmy tu razem i wśród przyjaciół, którzy zawsze byli z nami – na Majdanie, na barykadach, w czasie negocjacji”, mówił. – „Polska stanowi piękny przykład dla Ukrainy. Kiedyś nasze kraje, narody, miały podobne warunki działania w czasie, gdy były w bloku radzieckim. Widzieliśmy, jaką drogą kroczy Polska i muszę powiedzieć, że Polska  stanowi wspaniały przykład tego, jak marzenia można realizować. /…/ Walczymy o to, by u nas obowiązywały standardy europejskie” – powiedział przywódca partii Udar.

Po konwencji hasłem przewodnim stały się słowa wypowiedziane przez Premiera RP Donalda Tuska "Polska znaczy wolność"! Gdyż dokładnie tak jest, z dumą i ja wypowiadam te słowa!

Poniżej zamieszczam krótką foto relację ze spotkania, na czele zdjęcie z gościem honorowym Witalijem Kliczko.

27-03-2014

PRAGA W ZBLIŻENIU

Serdecznie zapraszam du udziału w konkursie!

24-03-2014

15 LAT POLSKI W NATO

Posiedzenie Sejmowej Komisji Obrony narodowej zwołane na dzień 13.03.2014 r. z okazji 15 rocznicy uczestnictwa Polski w NATO.

Krótka fotorelacja ze spotkania poniżej.

20-03-2014

SPOTKAJMY SIĘ W POŁUDNIE NA PRADZE - PÓŁNOC!

Dziękuję, jest mi niezmiernie miło!

A współpraca z Państwem to była czysta przyjemność! Ja również mam nadzieję, na wspólne podejmowanie inicjatyw w przyszłości.

Bardzo doceniam działania Przewodników Miejskich i bardzo się cieszę, że w ten sposób mogę je wspierać!

 

A o co chodziło? Poniżej plakat.

Dziękuję również wszystkim, którzy tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością. Nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć do zobaczenia w przyszłości!

18-03-2014

Centrum Handlowe Szembeka

Uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Handlowe Szembeka, rozpoczynające obchody 25 -cio lecia objęcia urzędu Prezydenta RP przez Ś.P. Ryszarda Kaczorowskiego.

13-03-2014

GOLGOTA JASNOGÓRSKA

„Golgota Jasnogórska”?  To przede wszystkim zaduma, zatrzymanie w pędzącym świecie oraz niesamowita uczta dla ducha, złożona z tekstów wielkiego poety Ernesta Brylla!

W pierwszy piątek Wielkiego Postu (07.03.2014r.) mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Praga Północ oraz  Kurię Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Tak wielu z nas właśnie tego potrzebuje, czego dowodem jest  liczba słuchaczy, aż 750 osób przybyło do Bazyliki NJS przy ul. Kawęczyńskiej. I wszyscy w uwadze, i skupieniu przysłuchiwali się kolejnym niesamowitym dźwiękom niosącym nas w zupełnie inny świat. Nie było braw, nie było okrzyków było wielkie oczekiwanie na dźwięki i słowa, które mieli wykonać Joanna Lewandowska i Marcin Styczeń. A na koniec, po tej wspaniałej uczcie, owacje na stojąco!

Z całego serca dziękuję organizatorom, w ich imieniu dziękuję też wszystkim przybyłym gościom, a przede wszystkim dziękuję artystom i gratuluję takiego talentu!

 Teraz pozostaje tylko czekać na więcej!

 

12-03-2014

Rada Regionu Mazowieckiego przyjęła propozycje list do Parlamentu Europejskiego

11 marca 2014 r. Rada Regionu Mazowieckiego PO RP przyjęła propozycje list kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgach nr 4 i 5.

 

 

kandydaci w okręgu nr 4 (w kolejności alfabetycznej)

1. Alicja Dąbrowska

2. Kinga Gajewska

3. Danuta Hubner

4. Roman Kosecki

5. Alicja Olechowska

6. Dariusz Rosati

7. Tadeusz Ross

8. Krzysztof Skolimowski

9. Marcin Święcicki

10.Paweł Zalewski

 

kandydaci w okręgu nr 5 (w kolejności alfabetycznej)

1. Przemysław Berent

2. Jolanta Hibner

3. Marek Kordecki

4. Jacek Kozłowski

5. Adam Krzemiński

6. Elżbieta Lanc

7. Andrzej Łuczycki

8. Julia Pitera

Ostatecznie listy zostaną zatwierdzone przez Radę Krajową PO RP do 22 marca 2014 r

źródło oficjalna strona PO Regionu Mazowieckiego.

03-03-2014

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W 2011 roku uchwałą Sejmu RP święto – 1 marca  jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pod patronatem IPN-u w całej Polsce tego dnia  pod różnymi postaciami odbywa się wiele wydarzeń upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.

W Warszawie na uwagę zasługują obchody na Pradze.

Tego dnia, w pięciu miejscach, szczególnie zapisanych w historii walki i represji Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Pan Piotr Zalewski i Zastępca Burmistrza Pani Edyta Federowicz, w towarzystwie Przewodniczącej Rady Dzielnicy Pragi-Północ Pani Elżbiety Kowalskiej-Kobus oraz Radnych Pani Hanny Jarzębskiej, Pani Patrycji Sondij i Pana Marcina Dąbrowskiego, złożyli kwiaty oddając hołd poległym.

Było mi niezwykle miło, że i ja znalazłam się w tym gronie i  mogłam w ten sposób oddać należytą cześć Żołnierzom Wyklętym.

 

Miejsca w których złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci:

• Sowiecki Trybunał wojenny, prokuratura i NKWD – ul. 11 Listopada 68/ul. Szwedzka (rogatka)

• NKWD – ul. Strzelecka 8/ul. Środkowa

• „Toledo” Więzienie Karno-Śledcze nr III – ul. Namysłowska 6/ul. Szymanowskiego

• Wojewódzki UBP (placówka NKWD, następnie siedziba Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, później Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego) – ul. Sierakowskiego 7

• Skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej i Al. Solidarności, Pomnik Pamięci Ks. Płk. Szymona Fedorońki

25-02-2014

SPOTKAJMY SIĘ W POŁUDNIE NA PRADZE - PÓŁNOC!

Serdecznie wszystkim dziękuję za przybycie! Pogoda dopisała, nastroje gości również, aż szkoda, że wszystko się już skończyło! Nie pozostaje nic innego jak tylko z niecierpliwością wypatrywać kolejnych tak wspaniałych wydarzeń!

 

Serdecznie dziękuję zastępcy Burmistrza Pani Edycie Federowicz za tak wspaniałe poprowadzenie całego wydarzenia!

Zapraszam do obejrzenia foto relacji ze spaceru.

17-02-2014

BUDŻET PARTYCYPACYJNY

Spotkanie dotyczące Budżetu Partycypacyjnego za nami, mam nadzieję, że większość z Państwa skorzystała z możliwości korekty złożonego projektu do 16 lutego 2014 r. Jeśli nie, to nic straconego, projekty można składać do 9 marca 2014 r. tylko przygotować je trzeba będzie bardzo rzetelnie.
Podsumowując krótko nasze spotkanie oraz zadawane pytania proszę pamiętać o wszystkich podpisach na listach (pomysłodawca nie może podpisać listy poparcia), sprawdzeniu czy teren na którym chcą Państwo dokonać zmian jest terenem należącym do Miasta oraz o precyzyjnym wypełnieniu wszystkich formularzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości odsyłam Państwa na stronę poświęconą budżetowi
Ale przede wszystkim drodzy Państwo pamiętajcie BUDŻET PARTYCYPACYJNY TO WASZ BUDŻET

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia najważniejszych informacji za pomocą krótkiej prezentacji multimedialnej.

Następnie wysłuchaliśmy pytań Mieszkańców Dzielnicy Praga - Północ.

Zastanawiamy się, analizujemy, każde zadane pytanie.

I udzielamy rzetelnej odpowiedzi.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że w sposób wyczerpujący odpowiedzieliśmy na wszystkie zadane pytania i tym samym zachęciliśmy do składania wniosków.

10-02-2014

SPOTKAJMY SIĘ W POŁUDNIE NA PRADZE - PÓŁNOC!

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam!

Spotkajmy się na spacerze w samo południe na Pradze - Północ.

05-02-2014

Krótki przegląd

Portale społecznościowe ułatwiają życie niejednemu z nas, jest to łatwy i szybki sposób, aby przekazać informacje szerokiemu gronu naszych znajomych, zarówno tych bliższych jak i dalszych. Twórcy Facebooka wciąż zaskakują swoich użytkowników i wymyślają nowe atrakcje, jedną z nich jest krótka filmowa relacja z facebook-owego życia. Każdy może sprawić sobie krótki przegląd swojej tablicy. Postanowiłam skorzystać z tego udogodnienia. Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu

Krótki filmowy reportaż dostępny jest na moim profilu na portalu społecznościowym facebook.

Filmik można również  zobaczyć  klikając tutaj: FILM

 

04-02-2014

AKCJA ZIMA W MIEŚCIE 2014

Ferie już tuż tuż!

Zorganizuj czas swoich dzieci i weź udział w zajęciach organizowanych przez urząd Miasta st. Warszawy oraz Dzielnicę Praga Północ.

Serdecznie zapraszam, a wszystkim dzieciom już dziś życzę udanej zabawy i chwili zasłużonego wytchnienia!

Informacje dla zainteresowanych.

 

03-02-2014

BUDŻET PARTYCYPACYJNY W DZIELNICY PRAGA PÓŁNOC

Serdecznie Państwa zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu dotyczącym budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Praga Północ.

Przyjdź i zadecyduj na co zostanie przekazana część środków finansowych z budżetu dzielnicy.

Miej wpływ na to co dzieje się na Pradze!

19-12-2013

Praski Koncert Bożonarodzeniowy

26 grudnia, czwartek, godz. 14.00

Georg Friedrich Haendel - Oratorium "MESJASZ" (HWW 56) 


Serdecznie zapraszam do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego na Praski Koncert Bożonarodzeniowy. Chór oraz Orkiestra WARSAW CAMERATA pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego wykonają fragmenty Oratorium "MESJASZ".

18-12-2013

PRASKA CHOINKA

Serdecznie zapraszam!

16-12-2013

Warszawski Oddział PTSR

Z wielką radością pragnę podzielić się otrzymanym Honorowym Członkostwem  nadanym  mi przez Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, któremu w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować za uznanie!

12-12-2013

Wspólne kolędowanie oraz inauguracja PRASKIEJ ŻYWEJ SZOPKI!

Szanowni Państwo!

Święta coraz bliżej, już tuż tuż! W ramach przypomnienia serdecznie zapraszam na wspólne kolędowanie oraz inaugurację Bożonarodzeniowej Szopy przed Katedrą Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika.

22 grudnia 2013 godz. 12:00!

04-12-2013

IV Nocny Maraton Pływacki ZIMA 2013

IV NOCNY MARATON PŁYWACKI 

ZIMA 2013

06.12.2013

( zapoczątkowany w 1999 r. przez MOSiR Częstochowa )

O Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga Północ

Patronat nad zawodami :

 Poseł RP

ALICJA DĄBROWSKA

 Wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy

SEBASTIAN WIERZBICKI

OPIEKA MEDIALNA

NOWA GAZETA PRASKA 

 

24-10-2013

Rada Powiatu Warszawskiego PO RP

19 października 2013 r. podczas Rady Powiatu Warszawskiego PO RP wybrano nowy Zarząd Powiatu w składzie:
 
Przewodnicząca - Hanna Gronkiewicz-Waltz
Wiceprzewodnicząca - Małgorzata Kidawa-Błońska
Wiceprzewodniczący - Marcin Kierwiński
Sekretarz - Jarosław Dąbrowski
Skarbnik - Rafał Miastowski
Członkowie
Alicja Dąbrowska
Joanna Fabisiak
Marcin Hoffman
Piotr Jaworski
Tomasz Kucharski
Dorota Malinowska-Grupińska
Bogdan Olesiński
Jan Orgelbrand
Wiesław Raboszuk
Ludwik Rakowski
Jarosław Szostakowski
Piotr Wertenstein-Żuławki
Jacek Wojciechowicz
Robert Wróbel
 
15-10-2013

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku odbyło się ślubowanie nauczycieli którzy w tym roku zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego i otrzymali akty mianowania. Rozdano także nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy z okazji Dnia Edukacji Narodowej za pracę na rzecz oświaty warszawskiej oraz nagrody Burmistrza Dzielnicy Praga Północ za pracę na rzecz oświaty.
Wszystkim mianowanym oraz nagrodzonym Nauczycielom serdecznie gratuluję!

fot. Barbara Dżugaj

07-10-2013

II Linia metra - Stacja Stadion Narodowy

Wczoraj odbył się dzień otwarty na placach budowy stacji centralnego odcinka II linii metra - Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Gratuluję wszystkim, którzy mieli możliwość obejrzenia tego osobiście. Dla tych, którzy nie mieli takiej możliwości zamieszczam kilka zdjęć ze stacji Stadion Narodowy.

06-10-2013

Wybieram za rok! Nie idę na referendum.

Koło Platformy Obywatelskiej w Dzielnicy Praga Północ prężnie działa na rzecz kampanii "Wybieram za rok! Nie idę na referendum" 
 
Niedziela 06.10.2013r. Park Praski
26-09-2013

Praska Jesień w Świątyniach - koncerty niedzielne

25-09-2013

Debata "Oblicze polskiego SM - Problem społeczny"

Chcą zakładać rodziny, mieć pracę, podróżować, kontaktować się ze światem. Polscy chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) potrzebują dostępu do terapii i rehabilitacji - to warunek ich pełnoprawnego uczestnictwa w życiu społecznym. Dlatego Parlamentarny Zespół ds. SM (któremu mam przyjemność przewodniczyć) oraz Fundacja NeuroPozytywni po raz drugi - 24 września 2013 r. - zorganizowali w Sejmie debatę o SM jako problemie społecznym.

Obejrzyj debatę

01-09-2013

Zakończenie "Praskiego Lata"

W związku z zakończeniem „Praskiego Lata” chciałabym pogratulować tak rzetelnie przeprowadzonego programu. Ogromnym zaszczytem była dla mnie możliwość objęcia honorowym patronatem tego przedsięwzięcia. Wszystkie działania na terenie Pragi są mi niezmiernie bliskie, jednak takie, w których mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy w szczególności. Mam nadzieję, że za rok również zostanę zaproszona do współpracy przy projekcie „Praskie Lato”, gdyż jest to bardzo wartościowa i godna podziwu inicjatywa.

21-08-2013

Zdrowa Praga

01-07-2013

Piknik "Bezpieczne Wakacje"

"Bezpieczne Wakacje" pod takim hasłem w minioną niedzielę przywitaliśmy, wyczekiwane przez najmłodszych wakacje. Myślą przewodnią imprezy było zwrócenie uwagi mieszkańców, w szczególności młodzieży oraz osób zajmujących się jej wychowaniem, na kwestię bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz promocji bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku.Autor zdjęć: Barbara Dżugaj

więcej informacji

30-06-2013

Czy wiesz że…25-06-2013

Polski Dzień Spirometrii

Polski Dzień Spirometrii (27 czerwca br.) to inicjatywa służąca polskim pacjentom a polegająca na wykonywaniu w różnych miejscach w Polsce badań spirometrycznych. Badania odbywają się w przychodniach, szpitalach, ale także w urzędach użyteczności publicznej, sklepach, ośrodkach sportowych, kościołach.  Nadrzędnym celem obchodów dni spirometrii jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia płuc wśród społeczeństw poprzez inicjowanie działań społecznych i naukowych, w tym zakresie na całym świecie. 

Zapraszam serdecznie! 
 
Poniżej link do listy placówek, które biorą udział w tegorocznym Polskim Dniu Spirometrii 
 
 
22-06-2013

Parlamentarny Zespół ds. Onkologii

Niedawno objęłam funkcje przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii, jest to dla mnie ogromny zaszczy, ale zarazem wyzwanie. Obecnie jesteśmy w toku przygotowań, aby zespół mógł ruszyć pełną parą. Mam nadzieje, że wraz z członkami zespołu uda nam się ulepszyć funkcjonowanie polskiej onkologii! 

Na stronie sejmu mogą się Państwo zapoznać z regulaminem zespołu oraz jego składem osobowym. 

Serdecznie zapraszam.

Parlamentarny Zespół ds. Onkologii

 

17-06-2013

Noc Pragi 2013

14 czerwca odbyła się „Noc Pragi” - niezwykły festiwal sztuk, którego sceną była cała dzielnica. Ponad 50 imprez w klubach, galeriach, teatrach, pracowniach artystów i w plenerze. A wszystko to w niepowtarzalnej scenerii Pragi-Północ – najbardziej kreatywnej spośród dzielnic Warszawy – w której tradycja w niezwykły sposób łączy się z nowoczesnością.

Tętniące życiem, modne kluby wtopione w postindustrialny pejzaż, niepowtarzalny klimat „zagłębi” artystycznych na Ząbkowskiej i 11 Listopada, zwielokrotnione przez bogaty program artystyczny „Nocy Pragi”, to oferta godna europejskiej stolicy, sytuująca Warszawę w artystycznej awangardzie.Autor zdjęć: R. Motyl

14-06-2013

Jubileusz 80-lecia Zespołu Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie

W piątek 7 czerwca miałam przyjemność uczestniczyć w Jubileuszu 80-lecia Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego. Honorowy patronat nad obchodami objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Mazowiecki Kurator Oświaty Pan Karol Semik, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Pan Piotr Zalewski.

14-05-2013

Jarmark Floriański

12 maja 2013 r. warszawska Praga świetnie się bawiła podczas VIII edycji Jarmarku Floriańskiego w Parku Praskim.

Ósma edycja „Jarmarku Floriańskiego” – tradycyjnie organizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy i Dom Kultury Praga – była dobrą okazją do skosztowania regionalnych przysmaków oraz świetnej zabawy!

Tegoroczny Jarmark obfitował w niezwykle bogaty program. Muzycznymi gwiazdami wydarzenia byli w tym roku: Aida, Czessband i Ania Rusowicz. Ponadto na scenie Muszli Koncertowej wystąpili: Kapela Praska, Kabaret Chyba, nie zabrakło także konkursów i atrakcji dla dzieci. A gwoździem programu była tradycyjna ceremonia wręczenia Florianów - honorowych nagród Zarządu Dzielnicy Praga-Północ.

więcej informacji

26-04-2013

Uroczystość wręczenia odznaczeń honorowych Ministra Zdrowia

Urząd Dzielnicy Praga-Północ stał się, w dniu dzisiejszym, miejscem nadzwyczaj wyjątkowym. A wszystko za sprawą uroczystości wręczenia odznaczeń honorowych Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Gospodarzem uroczystości była Pani Edyta Federowicz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, która przywitała przybyłych gości.

Uroczystość poprowadziła Pani Alina Chraboł-Sura Dyrektor SZPZLO Warszawa Praga-Północ, rozpoczynając słowami „Otwarci  na  zmiany skutecznie zapobiegamy i  leczymy” odzwierciedlającymi misję zakładu.

Po krótkiej prezentacji opisującej profil działalności, historię jak również osiągnięcia i sukcesy praskiego ZOZu, który w 2012 roku otrzymał Certyfikat „Solidna Firma” pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz inne znaczące wyróżnienia, Pani Dyrektor Alina Chraboł-Sura wraz z przedstawicielem Gabinetu Prezydenta wręczyła honorowe odznaczenia najbardziej zasłużonym w dziedzinie ochrony zdrowia.


więcej informacji

   

08-04-2013

Twój 1% podatku


 

28-03-2013

Wesołych Świąt!

15-03-2013

Wystawa jubileuszowa

Zapraszam serdecznie do oglądania jubileuszowej wystawy "85 lat Warszawskiego ZOO" w CH Wileńska.

08-03-2013

Dla wszystkich kobiet...

Wszystkiego, co najlepsze, pogody ducha i spełnienia najskrytszych marzeń. Oby każdy dzień był Dniem Kobiet!

28-02-2013

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w programie przygotowanym przez Urząd Dzielnicy Białołęka z okazji 1 marca - Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Impreza „Żołnierze Wyklęci-Pamiętamy” ma na celu ukazać w ciekawy i nietuzinkowy sposób wiadomości o żołnierzach, którzy po zakończeniu II wojny światowej, nie złożyli broni.

W programie:
• uroczysta Sesja Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
• rekonstrukcja obozowiska żołnierzy wyklętych
• lekcja historii prowadzona przez Roberta Radzika
• projekcja filmów pt. „Ostatni leśni Żołnierze Wyklęci Warszawy i Mazowsza”
• inscenizacja ataku na konwój NKWD
• wystawa zdjęć ze zbiorów IPN pn. „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”

Więcej informacji

26-02-2013

Dużury Radnych Dzielnicy Praga Północ

Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w dużurach Radnych Dzielnicy Praga Północ z klubu "Platforma Obywatelska". Dyżury odbywają się w moim biurze przy ulicy Targowej 81 lok. 107A zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie Urzędu Dzielnicy Praga Północ. Na dyżury nie trzeba się zapisywać!

Harmonogram dyżurów

22-02-2013

Warto wiedzieć, co robimy. Silna i bezpieczna Polska w Europie!

Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego kraju, przeprowadzamy reformę polskiej armii. Znieśliśmy przymusowy pobór do wojska (uniknęło go już ponad 100 tys. młodych ludzi) - armia jest w pełni zawodowa. Do służby zgłaszają się wyłącznie ochotnicy, którzy za pracę w wojsku otrzymują stałe pensje.

Ponadto rozpoczęliśmy inwestycje w nowe uzbrojenie i nowoczesne systemy wsparcia dowodzenia. Do 2022 roku na zakup m.in. nowych śmigłowców, stworzenie systemu obrony powietrznej i modernizację marynarki wojennej wydamy 100 mld zł.

Bezpieczeństwo naszego kraju opiera się na aktywnym członkostwie w NATO i UE. Prowadzimy skuteczną i rozsądna politykę zagraniczną.

22-02-2013

Warto wiedzieć, co robimy. Największy plac budowy w Europie!

Polską gospodarkę ożywiły duże inwestycje w infrastrukturę: budowa dróg krajowych i lokalnych, rozbudowa portów lotniczych, m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie, modernizacja dworców i linii kolejowych, a także budowa stadionów na Euro 2012.

Dotychczas, każdego roku rząd i samorządy wydawały na inwestycje blisko 100 mld zł. Dzięki budowie nowoczesnej infrastruktury Polska stała się także atrakcyjnym miejscem do inwestowania, co przełożyło się na wzrost zatrudnienia. W tzw. "drugim expose" premier zapowiedział inwestycje na jeszcze większą skalę.

W najbliższych latach w gospodarkę "wpompowanych" zostanie 700-800 mld zł. W związku z trudną sytuacją branży budowlanej, co opóźniło realizację niektórych inwestycji, rząd przyjął ustawę, dzięki której możliwa jest wypłata wynagrodzenia bezpośrednio z budżetu państwa tym podwykonawcom, którzy zostali oszukani przez głównych wykonawców.

22-02-2013

Warto wiedzieć, co robimy. Gonimy Europę!

Gdy inni borykają się z kryzysem, my się rozwijamy i systematycznie odrabiamy dystans do bogatych krajów Europy Zachodniej.

W ciągu zaledwie kilku lat Polska zmniejszyła zaległości rozwojowe względem średniej Unii Europejskiej o ponad 1/5, i to w czasach światowego kryzysu gospodarczego.

Utrzymując to szybkie tempo, średnią unijną osiągniemy po 2020 roku.

22-02-2013

Mam prawo wiedzieć

Każdy z nas ma nie tylko prawo, ale także obowiązek poznania osób, na które głosuje w wyborach. Do Sejmu, Senatu czy też do Rady Miasta. 
Ponieważ nie mam możliwość rozmowy z każdym z państwa osobno, dlatego też serdecznie zapraszam do portalu http://www.mamprawowiedziec.pl/ . 
Znajduje się tam skrót poglądów reprezentowanych przez poszczególnych polityków. Uważam, że każdy z nas ma prawo znać poglądy osób, na które oddaje swój głos!

21-02-2013

Innowacyjna Warszawa

A Waszym zdaniem, jaka powinna być innowacyjna Stolica po 2014r.? Jakieś ciekawe pomysły? Zapraszam gorąco do uczestnictwa w spotkaniu dotyczącym naszego miasta.

więcej informacji

01-02-2013

13. Światowy Dzień Walki z Rakiem

Zbyt często traktujemy swój organizm jakby był dodatkiem do naszego życia, a nie podstawą naszego istnienia. Przebadajmy się!

29-01-2013

Urodziny Pragi 2013

10 lutego 1648 roku Władysław IV Waza nadał Pradze prawa miejskie. W niespełna 150 lat później Praga została przyłączona do Warszawy jako jedna z jej dzielnic. Jednakże miejsce to zachowało po dziś dzień swój indywidualny charakter, niepowtarzalny klimat, a starowarszawska kultura, gwara, piosenki i zwyczaje chyba nigdzie tak dobrze nie funkcjonują jak tu. Rocznica nadania praw miejskich Pradze jest pretekstem do pokazania oryginalności i bogactwa Pragi na tle innych dzielnic Warszawy.


 

14-01-2013

Zima w mieście

   W okresie ferii Zarząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i inne atrakcje, które będą się odbywały w placówkach oświatowych, kulturalnych i ośrodkach sportowych w ramach akcji „Zima w Mieście 2013    ”.

W okresie ferii Zarząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia i inne atrakcje, które będą się odbywały w placówkach oświatowych, kulturalnych i ośrodkach sportowych w ramach akcji „Zima w Mieście 2013”.

               

23-12-2012

Wesołych Świąt !

12-12-2012

III Nocny Maraton Pływacki

O Puchar Dyrektora DOSiR Praga-Północ walczyło w tym roku 6 drużyn. Zwyciężył zespół UKS Pirania Targówek, jednak ubiegłoroczny rekord maratonu wynoszący 10577 m nie został pobity

Patronat nad zawodami objęła Posłanka na Sejm RP Alicja Dąbrowska, która w sejmowej komisji zdrowia działa na rzecz promocji aktywnego trybu życia. Zebranych tłumnie na sali kibiców oraz uczestników, przywitał także Sebastian Wierzbicki -wiceprzewodniczący Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

Wielkie emocje wzbudził pokaz technik karate, który umilił czas obecnym na basenie. Piątkowe zawody miały także wspomóc Dom Samotnej Matki i Dziecka. Po uroczystym wręczeniu nagród zaproszono uczestników oraz przybyłych gości na poczęstunek, który zakończył program Nocnego Maratonu.

 

 

07-12-2012

III Nocny Maraton Pływacki

Serdecznie zapraszam!

04-12-2012

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to projekt,  który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy  z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!

W tym roku mam zaszczyt wspierać ten ważny projekt.

28-11-2012

Oblicze polskiego SM

27 listopada. odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. SM. Tematem posiedzenia było "Oblicze polskiego SM". Głos w dyskusji zabrało kilku specjalistów z dziedziny leczenia SM oraz refundowania leków. A także działacze stowarzyszenia.  

Niżej zamieszczam link do zapisu video z posiedzenia.

iTV SEJM

21-11-2012

Ambasador SM

                

6 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystości wręczenia odznaczeń Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. "Ambasador SM" - miałam zaszczyt nie tylko uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale również otrzymać  honorowy tytuł Ambasadora SM.

Zdjęcia z uroczystości.
Fotografował Paweł Kopeć.

 

14-11-2012

Konferencja "Żywienie dzieci w Polsce: czy stać nas na złe żywienie dzieci?"

Wzięłam udział w zorganizowanej pod patronatem Pani Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz konferencji pt. "Żywienie dzieci w Polsce: czy stać nas na złe żywienie dzieci?".

Podczas konferencji zostały omówione obecne problemy dotyczące żywienia dzieci oraz wpływ jaki takie postępowanie będzie miało w przyszłości.

Program konferencji

12-11-2012

Obchody Dnia Pamięci na Cmentarzu Olszańskim w Pradze

11 listopada z okazji Dnia Pamięci (święto obchodzone na cześć poległych w wojnach żołnierzy) na Cmentarzu Olszańskim w Pradze odbyły się uroczystości, w których udział wzięła cała polska delegacja na 58. sesje ZP NATO. Z okazji polskiego Święta Niepodległości złożyliśmy wiązanki na grobach polskich żołnierzy.

12-11-2012

58. Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Pradze, 9-12 listopada br.

Razem z polską delegacją wzięłam udział w 58. sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Pradze.

Zgromadzenie Parlamentarne  funkcjonuje w charakterze międzynarodowej instytucji parlamentarnej. Wśród jego najważniejszych celów należy wymienić umocnienie współpracy i wzajemnego zrozumienia między państwami członkowskimi NATO oraz zapewnienie oficjalnego „kanału łączności” między narodowymi parlamentami zarządzającymi organami paktu.

W sesji w Pradze uczestniczyło 350 parlamentarzystów z 28 państw członkowskich sojuszu, delegaci z krajów partnerskich i obserwatorzy.
 

Zdjęcia z sesji ZP NATO:
Posiedzenia komisji
Sesja plenarna

02-11-2012

Wizyta delegacji Polsko – Rumuńskiej Grupy parlamentarnej w Bukareszcie, 25-28 października br.

W dniach 25-28 października br. delegacja Polsko-Rumuńskiej Grupy Parlamentarnej
z przewodniczącą pos. Jadwigą Zakrzewską na czele złożyła wizytę w Bukareszcie. W składzie delegacji znaleźli się posłowie: Jerzy Polaczek – wiceprzewodniczący,  Franciszek Stefaniuk – wiceprzewodniczący, Alicja Dąbrowska, Jan Dziedziczak, Lidia Gądek, Dariusz Seliga, Krzysztof Tchórzewski, Andrzej Orzechowski.

Głównym punktem programu delegacji były uroczystości związane z odsłonięciem tablicy upamiętniającej Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powstanie tablicy jest wynikiem długotrwałych starań Przewodniczącej Polsko-Rumuńskiej Grupy Parlamentarnej, poseł Jadwigi Zakrzewskiej oraz wszystkich członków grupy parlamentarnej, zabiegów Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Ambasady RP w Bukareszcie. Odsłonięcie tablicy jest wyrazem upamiętnienia wielu wizyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bukareszcie w latach 1922-32, przez którego sojusz z Rumunią traktowany był jako część polskiej racji stanu. Bukareszt to trzecia po Warszawie i Rzymie stolica, w której upamiętniono Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zapraszam do galerii zdjęć z wizyty.

16-10-2012

Videosejm

Zapraszam wszystkich na stronę http://videosejm.pl/alicja-dabrowska 
Można tam obejrzeć wszystkie moje wystąpienia. Polecam i zachęcam do oglądania.

02-10-2012

Filia biura poselskiego

Wraz z Marszałkiem Markiem Borowskim w ubiegły czwartek (27.09) otworzyliśmy filię naszego biura. Biuro mieści się na Pradze-Południe przy ulicy Grochowskiej 302. Dzięki temu wiele osób będzie mogło do nas łatwiej dojechać. Serdecznie zapraszamy.

Lokalizacja biura

29-10-2012

Warsztaty dotyczące chorób rzadkich

25 września odbyły się warsztaty dotyczące chorób rzadkich. Podczas spotkania omówilismy takie kwestie jak: działania UE a choroby rzadkie czy też Narodowy Plan dla chorób rzadkich.

Bardzo ciekaw inicjatywa, mam nadzieję ze tego typu spotkania przełożą się na realne działanie.

12-09-2012

Debata o dnie moczanowej

Dzisiaj uczestniczyłam w debacie zorganizowanej przez redakcję „Świat Lekarza” o dnie moczanowej, jest to poważna choroba, która zaczyna się bardzo niewinne.

Ważne jest podniesienie świadomości nie tylko pacjentów, ale i lekarzy jak rozpoznawać i walczyć z chorobą.

Bardzo serdecznie dziękuje za zaproszenie do udziału w tak ciekawej i przydatnej uroczystości.

11-09-2012

Pierwszy dzień 21. posiedzenia Sejmu

 

 

 

Fotografie: Krzysztof Białoskórski

10-09-2012

Wmurowanie kamienia pod Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 Niedawno zakończyła się uroczystość związana z wbudowaniem kamienia węgielnego pod budowę Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnictwo w tak ważnej uroczystości było dla mnie prawdziwym zaszczytem i przyjemnością. Jest to bardzo potrzebna inwestycja, nie tylko dla studentów kierunków medycznych, przyszłych lekarz czy chorych, ale również dla mieszkańców stolicy. Kompleks będzie udostępniany wszystkim zainteresowanym sportem. Zakończenie prac przewidziano na grudzień 2014 r. w obiekcie mają się znajdować między innymi: basen olimpijski oraz szkoleniowy, hale sportowe, siłownia oraz zaplecze służące fizjoterapii.

   

   Fotografie: Michał Teperek , Dział Fotomedyczny WUM

22-07-2012

Pierwszy dzień 16. posiedzenia Sejmu. fot. Krzysztof Białoskórski

16-07-2012

Podkomisja nadzwyczajna

Zostałam przewodnicząca podkomisji nadzwyczajnej dot.  zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ciężka praca, jednak mam nadzieję że przyniesie spodziewane efekty!

Kilka wiadomości na temat ustawy, oraz moje wyjaśnienia dotyczące pewnych niejasności; http://wiadomosci.wp.pl/page,2,title,Antyszczepionkowa-panika-w-internecie,wid,14758384,wiadomosc.html

01-07-2012

Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM

26 czerwca 2012 roku zostało otwarte Centrum Biblioteczno-Informacyjne mieszczące się w Kampusie Banacha Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W uroczystości, na zaproszenie Rektora prof. Marka Krawczyka, uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

zdjęcia pochodzą ze strony WWW.WUM.EDU.PL

10-06-2012

Nowe oblicze warszawskiej Pragi

Mowa oczywiście o Pradze Północ, którą wielu mieszkańców stolicy postrzegało, jako zaniedbaną i brzydką. Dziś możemy powiedzieć, że to już historia!

Historia, która uległa zmianie dzięki przeprowadzanym inwestycjom. Jestem przekonana, że już niebawem spojrzymy na Pragę i będzie ona dla nas powodem do dumy.

26-05-2012

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego

Światowy dzień SM jest ważną okazją na polskiej mapie medycznej. Z zawodu jestem lekarzem, dlatego też problemy osób chorych są mi niezmiernie bliskie.  Już podczas VI kadencji sejmu powstał zespół do spraw chorych na SM, jego prace kontynuowane są w obecnej kadencji. Jako przewodnicząca tego zespołu mam możliwość występowania w imieniu chorych, dbania o ich prawa oraz stwarzania nowych możliwości rozwoju.

15-05-2012

Stanowisko klubu Platformy Obywatelskiej na temat projektu uchwały w sprawie ustanowienia Narodowego Dnia Pacjenta w Śpiączce

10. maja na posiedzeniu Sejmu przedstawiłam stanowisko klubu Platformy Obywatelskiej na temat projektu uchwały w sprawie ustanowienia 18 kwietnia Narodowym Dniem Pacjenta w Śpiączce!

Platforma Obywatelska popiera wszelkie inicjatywy mające na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej osób chorych.

Stanowisko klubu

13-05-2012

Koncert Galowy z okazji II Warszawskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej

Zapraszam Wszystkich bardzo serdecznie na Koncert Galowy z okazji II Warszawskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej - uroczystość odbędzie się 6 czerwca o godzinie -18:30. Wspomnienia z zeszłego roku zachęcają do ponownego uczestnictwa! :)

Zaproszenie

11-05-2012

Blokada Sejmu - mój komentarz

Wydarzenia z przed gmachu Sejmu zmuszają mnie do refleksji. Każdy ma prawo manifestować swoje poglądy - jednak zamiast przemocy i wyzwisk powinny się pojawić propozycje rozwiązania sytuacji. Można się nie zgadzać z wprowadzeniem reformy emerytalnej jednak, jeśli jesteśmy przeciwni to powinniśmy przemawiać racjonalnymi argumentami, nie siłą. Mam nadzieję, że ta sytuacja się już więcej nie powtórzy.

07-04-2012

Wesołych Świąt

06-04-2012

Oświadczenie

Z oburzeniem przeczytałam wywiad z posłem PiS Markiem Suskim zamieszony w sobotnio-niedzielnym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita" (4-5.02.2012 r.). Poseł Suski, odpowiadając na pytania dziennikarza dotyczące jego kontrowersyjnej wypowiedzi na temat posła PO Johna Godsona, stwierdził że wydarzenie jest efektem podsłuchania przez media rozmowy ze mną. Chciałabym temu stanowczo zaprzeczyć. Nigdy z posłem Markiem Suskim na temat posła Johna Godsona nie rozmawiałam. Poseł Suski pomylił nazwiska posłanek, dlatego też omyłkowo powiedział iż rozmawiał na ten temat ze mną. Mam nadzieję, że poseł Suski wyjaśni swoją wypowiedź dla dziennika "Rzeczpospolita", tak by mojej osoby nie łączono z wcześniejszym oburzającym incydentem.

Alicja Dąbrowska
Poseł na Sejm RP
KP Platforma Obywatelska

30-03-2012

Twój 1%

Razem z Senatorem Markiem Borowskim postanowiliśmy wesprzeć stowarzyszenia oraz fundacje prawobrzeżnej Warszawy. Zachęcamy wszystkich bardzo gorąco do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji działających na Pradze.

25-03-2012

Wywiad

Kilka dni temu zgłosili się do mnie młodzi ludzie z jednego z warszawskich Liceów, w celu przeprowadzenia ze mną wywiadu. Praca z nimi była dla mnie ciekawym i miłym doświadczeniem.

Zapraszam Państwa serdecznie do zapoznania się z efektem ich pracy.

Wywiad

15-03-2012

Obwodnica Marek

Symboliczny krok został uczyniony, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dotrzymała (choć z małym poślizgiem) słowa. 1 lutego ogłosiła przetarg na koncepcję programową obwodnicy Marek. Kiedy ta będzie już gotowa, w drugiej połowie roku zostanie ogłoszony drugi, właściwy przetarg w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Będzie to ogromny sukces wszystkich mieszkańców Marek, którzy pozytywną akcją zasłużyli na ten wielki projekt finansowany z kasy państwa.
05-03-2012

Polska i Białoruś - Dyplomatyczny kryzys na 20-lecie stosunków dwustronnych

W imieniu Państwowego Instytutu Spraw Publicznych zapraszam wszystkich na bardzo ciekawe seminarium dotyczące stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Białorusią.

O kryzysie na 20-lecie stosunków dwustronnych opowiedzą: Wojciech Borodzicz-Smoliński z Centrum Stosunków Międzynarodowych, Aleś Zarembiuk z Domu Białoruskiego w Warszawie oraz Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Semianarium odbędzie się 8 marca w siedzibie PISM w Warszawie. Więcej szczegółów na stronie interetowej Instytutu.

05-03-2012

Żałoba Narodowa

Chciałabym złożyć wyrazy współczucia dla rodzin ofiar tragedii koło Szczekocin. Jest to bardzo traumatyczne przeżycie, dlatego też żadne słowa nie są w stanie przynieś ukojenia osobom, które straciły bliskich.

01-03-2012

Sejm Przyjazny Kobietom

8 marca wezmę udział w debacie z okazji Międzynarodowego Dnia kobiet. Debata będzie się toczyć wokół dwóch głównych tematów:

 • Co dalej z parytetami?
 • Prawa, zdrowie, polityka społeczna a płeć.

Uczestnicy debaty omówią sytuację kobiet w 2012 roku, zastanowią się nad możliwościami zwiększenia udziału kobiet w polityce. Wspólnie zastanowią się również nad szansami na poprawę opieki zdrowotnej wobec kobiet.

 

29-02-2012

Debata: Jak Europa leczy stwardnienie rozsiane?

29 lutego odbyła się debata „Jak Europa leczy stwardnienie rozsiane?". Patronat nad debatą objęło Polskie Towarzystwo Neurologiczne. Uczestnictwo w debacie pozwoliło mi na zdobycie większej ilości informacji dotyczący problemów osób chorych na SM. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się poprawić standardy leczenia oraz sytuację chorych.

18-02-2012

Spotkanie Premiera z Parlamentarną Grupą Kobiet

Zmiana wieku emerytalnego to główny temat zakończonego spotkania premiera Donalda Tuska z przedstawicielkami Parlamentarnej Grupy Kobiet, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ze strony rządu udział wzięli również minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister finansów Jacek Rostowski.

Po piątkowym spotkaniu z Radą Programową Kongresu Kobiet, były to kolejne konsultacje założeń reformy z kobietami. W dyskusji uczestniczyła m.in. przewodnicząca Grupy posłanka Bożena Szydłowska oraz wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Parlamentarna Grupa Kobiet liczy 37 posłanek.

Debata poświęcona była założeniom reformy emerytalnej, która przewiduje m.in. zrównanie wieku emertytalnego kobiet i mężczyzn oraz jego podwyższenie, co będzie rozciągnięte na okres kilku dekad.

Przedstawiciele rządu wyjaśniali powody proponowanych zmian oraz korzyści, jakie ta reforma przyniesie, a także zagrożenie, jakie może stwarzać pozostawienie obecnego systemu bez zmian

 

17-02-2012

Pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego

16 lutego 2012 odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego w VII kadencji Sejmu.

Sprawa osób chorych na SM jest mi bardzo bliska, nie tylko ze względu na fakt, iż jestem lekarzem. Od minionej kadencji Sejmu angażuję się w pomoc chorym na SM, dlatego postanowiłam ponownie uruchomić parlamentarny zespół ds. chorych na SM. Na najbliższym posiedzeniu zespołu będziemy omawiać między innymi kwestie refundacji leków. Mam nadzieje, iż w jak najkrótszym czasie wraz z Ministerstwem Zdrowia uda nam się wypracować takie procedury działania, które pozwolą na pomoc osobą cierpiącym na SM.


Agenda spotkania:
 1. Kłopoty z realizacją założeń Poprawki do programu terapeutycznego leczenia SM.
 2. Ograniczenie dostępności do leków po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej.
 3. Konieczność powołania zespołu ds. Narodowego Programu Leczenia w Ministerstwie Zdrowia
  1. Przyjęcie standardu leczenia pacjentów z SM
  2. Refundacja nowych terapii dla pacjentów, którzy nie reagują na leczenie immunomodulacyjne
  3. Sanatoria i dostęp do rehabilitacji – standard rehabilitacji u osób chorych na SM
   (w tym kontraktowania), rehabilitacja poszpitalna
 4. Rozporządzenie w sprawie środków pomocniczych i higienicznych
08-02-2012

Deklaracja Parlamentarnej Grupy Kobiet

"My, parlamentarzyści polscy VII kadencji Sejmu i VIII kadencji Senatu, należący do różnych klubów politycznych tworzymy Parlamentarną Grupę Kobiet pragnąc działać wspólnie, ponad podziałami politycznymi na rzecz realizacji konstytucyjnej zasady o róznych prawach obu płci..."

22-01-2012

II Warszawski Dzień Jedności Europejskich

10-01-2012

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

"10 stycznia 2012 roku, potwierdzamy swoją tu obecnością, że nowy szpital to nie plany, ale fakty"- Słowa Rektora WUM prof. Marka Krawczyka najlepiej oddają dzisiejsze uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Szpitala Pediatrycznego w Warszawie.

W nowym szpitalu powstaną min. Klinika Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej, Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii, ora...z Klinika Neonatologii.
Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tak ważnym dla małych pacjentów wydarzeniu!

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: http://wum.edu.pl/
2012-01-10-uroczyste-wmurowanie-kamienia-wegielnego-pod-budowe-szpitala-pediatrycznego-warszawskiego

10-01-2012

Sylwetka Pani Poseł w miesięczniku Praktyka Lekarska

CIepła i rodzinna, zdeterminowana i opanowana w pracy. Dzięki tym cechom Alicja Dąbrowska, lekarka rodzinna i posłanka RP jest gotowa nadal pomagać pacjentom i wyborcom...

09-01-2012

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Szpitala Pediatrycznego w Warszawie

Przed nami bardzo ważna uroczystość- jutro o godzinie 12.00 zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę Szpitala Pediatrycznego w Warszawie. Jest to nie tylko ważne wydarzenie z punktu widzenia przyszłych pokoleń lekarzy, ale przede wszystkim dla naszych małych pacjentów. Dlatego jestem bardzo dumna, że mogłam objąć patronat honorowy nad tą inwestycją. Mam nadzieję, iż szpital ten zapewni odpowiednią opiekę medyczną wszystkim potrzebującym, nie tylko mieszkańcom Warszawy!

 

23-12-2011

Wesołych Świąt !

22-12-2011

Spotkanie opłatkowe w Sejmie

W czwartek 22 grudnia br. w hallu głównym Sejmu odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem marszałek Sejmu Ewy Kopacz, marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” przez akademicki chór Uniwersytetu Warszawskiego.  

21-12-2011

Sejm uczcił minutą ciszy pamięć żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie

W środę 21 grudnia, wojsko polskie dotknęła wielka i bolesna tragedia. Wstrząśnięci śmiercią pięciu polskich żołnierzy w Afganistanie, łączymy się w żalu i smutku z Rodzinami Ofiar, wyrażając im nasze najszczersze współczucie.

20-11-2011

Stałe Komisje sejmowe

17 listopada 2011 roku zostałam członkiem dwóch komisji stałych Sejmu VII kadencji:

Komisji Zdrowia - do zakresu działania Komisji należą sprawy ochrony zdrowia

Komisji Obrony Narodowej - do zakresu działania Komisji należą sprawy obrony państwa, dotyczące zwłaszcza działalności sił zbrojnych, systemu oraz funkcjonowania obrony terytorialnej kraju i obrony cywilnej, wykonywania obowiązków w dziedzinie umacniania obronności przez organy państwowe i przedsiębiorstwa państwowe, organizacje spółdzielcze i społeczne oraz przez obywateli, a także sprawy zakładów przemysłu obronnego.

08-11-2011

1. posiedzenie Sejmu RP VII kadencji

Naród Polski chce mieć swoich przedstawicieli w najważniejszym organie ustawodawczym państwa, jako posłów uczciwych o sercach żarliwych i czułych na sprawy społeczne, stawiających zawsze i we wszystkich okolicznościach dobro wspólne ponad osobiste interesy polityczne i ideologiczne– powiedział Marszałek Senior Józef Zych, otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji. Przed wystąpieniem Marszałka Seniora został odegrany hymn narodowy.
 

19-10-2011

Podziękowania

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Państwu za oddane na mnie głosy - dziękuję, że pozwoliliście uzyskać mi szósty wynik w Warszawie wśród kandydatów z Platformy Obywatelskiej! Obiecuję, że zrobię wszystko, aby nie zawieść pokładanego we mnie zaufania. Niebawem rozpoczniemy VII kadencję Sejmu RP, jestem pewna, że nasza praca przyniesie wiele pozytywnych efektów.

 

10-09-2011

Sprawozdanie Poselskie

Szanowni Państwo! Drodzy Wyborcy!

Zbliżamy się do końca VI kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego też chciałabym Państwu przedstawić sprawozdanie z mojej działalności poselskiej. Mam nadzieję, że moja praca oraz wspierane przeze mnie inicjatywy zasłużą na Państwa uznanie. Chciałabym w przyszłej kadencji kontynuować pracę jako poseł, aby służyć Mieszkańcom Warszawy.  

 

13-09-2011

Parlamentarzyści wspominają Władysława Sebyłę

"Artysta w Europie – Władysław Sebyła" to tytuł konferencji poświęconej poecie Władysławowi Sebyle, która we wtorek odbyła się w Sejmie. Sebyła, który w przedwojennej poezji reprezentował nurt katastrofistów, zginął z rąk oprawców NKWD w Charkowie w 1940 r.

24-08-2011

Rejestracja PKW

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 27 tys. 775 kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych.

24-08-2011

Rejestracje Platformy

Platforma zarejestrowała też 70 list do rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy (737 kandydatów); zarejestrowano też 232 kandydatów na wójta, burmistrza, prezydenta miasta.

24-08-2011

Średnia wieku kandydatów

Średnia wieku kandydatów Platformy w wyborach samorządowych to 42 lata. Najstarszy kandydat ma 83 lata (Rada Gminy w Dźwierzutach), najmłodszy - 18 lat (Rada m.st. Warszawy).

24-08-2011

Sztab wyborczy

W sztabie wyborczym PO są: sekretarz generalny partii Andrzej Wyrobiec (koordynator kampanii), Małgorzata Kidawa-Błońska (będzie rzeczniczką sztabu), Agnieszka Pomaska (pokieruje kampanią PO w sieci) i Mariusz Witczak (ma odpowiadać za kontakty ze sztabami regionalnymi). Za kampanię na szczeblu lokalnym będą odpowiadać szefowie sztabów w poszczególnych regionach.

24-08-2011

Rejestracja kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz powiedział PAP, że rejestracja kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbywa się do 27 października.

24-08-2011

Z dala od polityki...

Tomczykiewicz poinformował, że hasło PO w wyborach będzie dwuczłonowe. "Stałą częścią hasła będzie człon +z dala od polityki"...

24-08-2011

Kampania wyborcza będzie bardzo mocno nastawiona na działania regionalne

Jak powiedział wcześniej PAP marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, kampania wyborcza będzie bardzo mocno nastawiona na działania regionalne. Regionalne konwencje są zaplanowane we wszystkich 16 województwach...