Potrzebujesz porady lekarskiej?
Zadaj pytanie w poniższym formularzu.

Podaj imię (nick):
Wpisz treść swojego pytania

Poltyka prywatności

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego

Światowy dzień SM jest ważną okazją na polskiej mapie medycznej. Z zawodu jestem lekarzem, dlatego też problemy osób chorych są mi niezmiernie bliskie. Już podczas VI kadencji sejmu powstał zespół do spraw chorych na SM, jego prace kontynuowane są w obecnej kadencji. Jako przewodnicząca tego zespołu mam możliwość występowania w imieniu chorych, dbania o ich prawa oraz stwarzania nowych możliwości rozwoju.

W planach mamy stworzenie Narodowego Programu Leczenia SM. Jest to inicjatywa wynikająca bezpośrednio z potrzeb osób chorych. Narodowy program leczenia SM ma na celu stworzenie konkretnych zapisów dotyczących terapii. Chcemy aby standardy leczenia SM zostały podniesione, jednocześnie staramy się brać pod uwagę możliwości finansowe Ministerstwa Zdrowia. Plan ten będzie czymś w rodzaju drogowskazu, poprzez liczne konsultacje medyczne, chcemy ustalić jak najlepiej możemy wykorzystać dostępne usługi medyczne oraz leki aby poprawić życie chorym. SM jest ciężką oraz bardzo różnorodną chorobą, każdy chory to osobna historia oraz inny sposób leczenia i rehabilitacji. Mimo tego muszą powstać wytyczne którymi lekarze oraz ministerstwo będzie się kierować.

Przed nami wiele wyzwań, nie wszystko udało nam się zrealizować, jednak najważniejsze że nie rezygnujemy z obranego wcześniej kierunku. Mam nadzieję że już nie długo standardy leczenia w Polsce będą dorównywać tym zagranicznym. Każdy pacjent zasługuje na najlepszy oraz najbardziej skuteczny sposób leczenia, i wierzę w to iż go uzyska!

 

Zobacz film z konferencji z 2011 roku

 « Powrót