Potrzebujesz porady lekarskiej?
Zadaj pytanie w poniższym formularzu.

Podaj imię (nick):
Wpisz treść swojego pytania

Poltyka prywatności

Konwencja Platformy: początek prac nad nowym programem

Wczoraj odbyła się Konwencja Platformy podczas której Pani Przewodnicząca Ewa Kopacz przedstawiała osoby koordynujące prace nad poszczególnymi obszarami programu. W ciągu najbliższych tygodni powstanie szczegółowy program Platformy dla Polski na kolejne lata.

Na wspomnianej Konwencji mowa była o poprawie programu "Mieszkanie dla Młodych", dalsze podnoszenie płacy minimalnej, zmiany w przepisach, aby wszystkie wątpliwości rozstrzygane były na korzyść obywatela, jak również o potrzebie dalszego rozwoju budżetu partycypacyjnego.

Bardzo ważne było podkreślenie przez Panią Premier jak istotne jest by deklaracje wyborcze nie były obietnicami bez pokrycia, których realizacja mogłaby doprowadzić do finansowej zapaści. To dowód politycznej dojrzałości i odpowiedzialności za wypowiadane słowa.

W trakcie konwencji wystąpili również minister zdrowia prof. Marian Zembala, minister sportu Adam Korol, kandydatka Platformy Obywatelskiej na marszałka Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Przemawiał także nowy szef Instytutu Obywatelskiego – Jarosław Wałęsa.

Po konwencji z Poseł Barbarą Czaplicką.

Przed Halą na Ursynowie z Poseł Agnieszką Hanajczyk, Burmistrzem Robertem Kempą i Poseł Beatą Małecką-Libera« Powrót