Potrzebujesz porady lekarskiej?
Zadaj pytanie w poniższym formularzu.

Podaj imię (nick):
Wpisz treść swojego pytania

Poltyka prywatności

Spotkanie opłatkowe w Sejmie

W czwartek 22 grudnia br. w hallu głównym Sejmu odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem marszałek Sejmu Ewy Kopacz, marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” przez akademicki chór Uniwersytetu Warszawskiego.

Marszałek Kopacz serdecznie powitała zaproszonych gości, posłów, senatorów oraz pracowników Kancelarii Sejmu i Senatu. W imieniu całego Prezydium Sejmu złożyła wszystkim świąteczne życzenia. – Boże Narodzenie dla Polek i Polaków to szczególny czas. W tym bardzo szybkim tempie życia, może to jest ta jedna z nielicznych chwil, kiedy wspólnie, całą rodziną siadamy przy stole wigilijnym. Ale też pamiętajmy o tych, którzy do tego stołu nie usiądą, o tych, dla których będzie przygotowane to puste nakrycie – powiedziała.
Marszałek Sejmu wspomniała polskich żołnierzy, którzy 21 grudnia br. polegli w Afganistanie.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz życzył wszystkim białych, ciepłych, rodzinnych świąt. - Chciałbym żebyście wszystkie problemy zostawili w tych obu Izbach. Wszystkiego najlepszego! – powiedział.

Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił znaczenie tradycji w obchodach świąt Bożego Narodzenia. - Mam takie głębokie przekonanie, że swoją osobą i obecnością nie sakralizuję tego miejsca, któremu na imię Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, ale swoja obecnością pragnę przypomnieć wszystkim i sobie też, że podejmując ten piękny polski zwyczaj opłatka stołu wigilijnego, pamiętamy o źródle i o korzeniu tej tradycji – powiedział.

Na zakończenie spotkania zebrani goście złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem przy dźwiękach kolęd.« Powrót