Potrzebujesz porady lekarskiej?
Zadaj pytanie w poniższym formularzu.

Podaj imię (nick):
Wpisz treść swojego pytania

Poltyka prywatności

Sprawozdanie Poselskie

Szanowni Państwo! Drodzy Wyborcy!

Zbliżamy się do końca VI kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego też chciałabym Państwu przedstawić sprawozdanie z mojej działalności poselskiej. Mam nadzieję, że moja praca oraz wspierane przeze mnie inicjatywy zasłużą na Państwa uznanie. Chciałabym w przyszłej kadencji kontynuować pracę jako poseł, aby służyć Mieszkańcom Warszawy.

Ostatnie cztery lata były czasem trudnym, jednak owocnym. Nie wszystko udało nam
się zrealizować, pomimo tego nie zamierzamy rezygnować z postawionych sobie celów. Chciałabym Państwu przybliżyć czym zajmowałam się przez ostatnie cztery lata swojej pracy. Uczestniczyłam niemal we wszystkich posiedzeniach Sejmu RP VI kadencji. Moja frekwencja w głosowaniach wynosi  99%. Jest to najwyższa frekwencja spośród posłów z Warszawy.

Z zawodu jestem lekarzem, dlatego też dobro pacjentów jest dla mnie zawsze na pierwszym miejscu. Z mojej inicjatywy powstał  Parlamentarny Zespół ds. Stwardnienia Rozsianego, w którym to pełnię funkcję Przewodniczącej.

 

Z moich najważniejszych działań dla mieszkańców Warszawy chciałabym wymienić:

- Rozbudowę Szpitala Praskiego w Warszawie:

Wsparcie na rzecz rozbudowy i modernizacji Szpitala Praskiego w Warszawie. Od 2007 r. otwarte zostały kolejne oddziały szpitala.

- Wspieranie przebudowy układu komunikacyjnego lewobrzeżnej Warszawy:

Zapytanie poselskie dotyczące przebudowy i budowy nowych odcinków tras S8 i S17 w obrębie Warszawy i powiatu wołomińskiego.

Podczas kadencji Sejmu objęłam patronatem honorowym takie przedsięwzięcia jak:

- Komitet Budowy Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu
     Medycznego:

Udział w komitecie honorowym nowej inwestycji na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod Przewodnictwem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej.

- „Chroń to, co najcenniejsze”:

Ogólnopolska akcja profilaktyki i edukacji prozdrowotnej kobiet zainaugurowana przez posłanki Platformy Obywatelskiej. Patronat honorowy objął ówczesny marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski i minister zdrowia Ewa Kopacz.

- Konkurs plastyczny "Bądź zdrowa, Mamo. Zbadaj się!":

Celem konkursu było upowszechnienie wśród kobiet korzystania z badań profilaktycznych poprzez pośrednie oddziaływanie. Laurki wykonane przez dzieci miały nakłonić kobiety do przeprowadzenia tego typu badań.

- Polscy Artyści Dzieciom Gruzji:

Wsparcie organizacji drugiej edycji koncertu mającego na celu pomoc wychowankom Domu Dziecka w Batumi.

 

Jest to tylko część tematów, jakim zajmowałam się podczas swojej pracy parlamentarnej. Wierzę, iż Państwa poparcie pozwoli mi kontynuować rozpoczętą działalność. Mam nadzieję, że spełniam Państwa wymagania jako polityk i poseł warszawski.

 

Łączę wyrazy szacunku,

 

Alicja Dąbrowska

Poseł na Sejm RP « Powrót